Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
bezpečnost

Chystáte se na hory?

lyzovani

Mějte s sebou aplikaci Záchranka! Je napojená přímo na horskou službu a v případě potřeby Vás s ní spojí stiskem nouzového tlačítka.

V rozšířeném modulu horské služby najdete tlačítko pro kontaktování linky 1210. Současně je na nejbližší dispečink horské služby odeslána nouzová zpráva. Horští záchranáři tak uvidí nejen GPS polohu, ale také zdravotní údaje, kontakty na osoby blízké, nebo stav baterie telefonu. V aplikaci najdete kompletní lavinovou předpověď pro oblast Jeseníků a Krkonoš a doporučujeme si ve varovných upozorněních zapnout oblast “Horská služba”. Budete tak dostávat výstrahy a varování vydávané přímo horskými záchranáři v dané oblasti. 

Kromě toho zde najdete např. Desatero pravidel správného chování na sjezdovce, které si doporučujeme přečíst než vyrazíte na svah, nebo Desatero horské služby.

V něm se mimo jiné píše, abyste vždy měli pečlivě naplánovanou trasu túry a předali informace o době návratu. Proč o tom neinformovat přímo horskou službu? V aplikaci funguje Elektronická kniha túr, ve které si túru naplánujete včetně spousty detailů.

Užijte si letošní sezonu a buďte opatrní. 

Tým aplikace Záchranka
 

Podobné příspěvky

Jak vláda podporuje podnikající občany?

Afri

Další tvrdý zásah pro gastronomii a kulturu  

Afri

Dukovany a Temelín prošly mezinárodní prověrkou  

Afri