Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
bezpečnost Tiskové Zprávy

Letiště Praha upozorňuje na podvodné stránky na sociálních sítích

letiste

Na sociálních sítích Facebook a Instagram se čím dál častěji objevují podvodné profily, které se vydávají za Letiště Praha. Falešné stránky nabízí k prodeji ztracená zavazadla. Letiště Praha dlouhodobě tyto profily monitoruje a aktivně nahlašuje. Bohužel, společnost Meta, na jejíž straně jsou další kroky, nereaguje.

Doporučujeme všem, aby věnovali pozornost svému působení na internetu a ověřovali si pravost profilů. A v žádném případě nikdy nesdíleli své osobní údaje ani údaje své platební karty.

http://falesne_letistni_profily.m4a

Nevyzvednutý kufr je na Letišti Václava Havla Praha pouze výjimečná záležitost. Pokud se tak stane, handlingová společnost ho pošle na centrálu letecké společnosti, a to tři až čtyři dny od nálezu. Se stejnými nebo podobnými problémy s podvodnými stránkami na sociálních sítích se už několik měsíců potýká většina evropských letišť. Letiště Praha žádná ztracená zavazadla neprodává.

Letiště Praha upozorňuje, že na sociálních sítích má oficiální profily, jejichž seznam najdete zde: https://www.facebook.com/prague.airport.letiste.praha

https://www.instagram.com/pragueairport/

https://www.youtube.com/user/pragueairport

https://www.linkedin.com/company/prague-airport/

Klára Divíšková

Tisková mluvčí Letiště Praha

 

Podobné příspěvky

Kdybych mohl, určitě bych přehodnotil míru rizika, kterou jsem ochotný podstoupit pro adrenalin…

Redakce

Český covid pas je absolutní zbytečnost

Redakce

Praha zvyšuje kontrolu nad svozem odpadu a úklidem separačních stanovišť

Redakce