Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
bezpečnost

Policie v akci

policie

Nové díly Policie v akci: Zapšklý agresor, rodinný konflikt, zoufalý manžel či posedlá nákupy, vysmátý mládenec na lupu… To a mnohem víc od 14. února v podvečer na Primě. Na televizních obrazovkách se 14. února v 16.50 objeví další premiérové díly Policie v akci. Sledujte příběhy plné policejních zásahů i napětí. Každý všední den. Na Primě.

Také v tomto týdnu se Policie v akci bude muset postavit k mnoha případům. Jak si poradí s přestupky i trestnými činy? Zde malá ochutnávka:

Krádež pod vlivem

policieStrážníci z hlídky Delta 105 vyrážejí na další noční směnu, a protože noc je poklidná, přemýšlejí o tom, na kterém kontrolním bodě se zastaví na kávu. Vtom ale dostanou informaci z dispečinku, že v nedaleké ulici je v domě, kde by neměl být majitel, vidět světlo. Dojedou tedy na místo a zjistí, že před nimi utíká mladík s květináči. Oznamovatel stojí na okraji ulice, a když hlídka prchajícího muže dostihne, zjistí oznamovatel, že jde o jeho syna. Nevěřícně kroutí hlavou – a i hlídka je překvapená, že se oba muži znají. Kromě toho, že je na místě cítit bazalka, kterou mladík ukradl, je zde také intenzivně cítit marihuana. Mladík se snaží rozčíleného otce nevhodně uklidnit. Navíc se směje a tatínek syna je velice rozzlobený, zejména když zjistí, že je pod vlivem omamných látek.

Jak tvrdí policista, zdrogovaní lidé působí často komicky. Nakonec se mladík přizná, že se vloupal k sousedům, protože si spletl bazalku s konopím, které chtěl ukrást. V ten okamžik byl totiž už natolik zkouřený, že nebyl schopný rozeznat obyčejné bylinky od marihuany. Jenže si spletl adresu. Mladík musí na služebnu, protože nemá doklady, tak je třeba jej ztotožnit.

Policisté vysvětlují, že občas sice nastanou komické situace, ale vždy je nezbytné zachovat vážnou tvář. Otec dostane poučení, že si syna musí na stanici vyzvednout. Navíc mladík bude na stanici otestován na přítomnost omamných látek.

Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv. Jsou však i takové, kdy není jiná možnost než pachatele zatknout a odvézt na služebnu.

Klára Kotábová | externí konzultant odd. Marketingu a PR pro televizi Prima

Podobné příspěvky

Kyberbezpečnost se stala nedílnou součástí investričních akcí

Afri

Jak vláda podporuje podnikající občany?

Afri

Koronavirus „zamával” se zaměstnaneckými benefity

Afri