Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Botanická zahrada

Výstava dýní v botanické zahradě v Troji končí 31. října

Výstava dýní provází návštěvníky celým areálem venkovních expozic botanické zahrady. První zastavení je připravené bezprostředně za expozicí Svět sukulentů. V lesních expozicích najdou návštěvníci monumentálního draka. Další zastavení je provedou lesními expozicemi až k dýňovým vrcholkům Himálaje. V Ornamentální zahradě pak poutníky čekají gejši, samurajové, dýňové hry a gigantická dýně.

Přijďte si užít halloweenské odpoledne a lampionový průvod

I letos se bude v botanické zahradě slavit Halloween, a to v úterý 31. října. Nebude chybět tajemná výzdoba, soutěže a záludné úkoly, ale ani opékání špekáčků. Odpoledne zpestří hudební vystoupení a malí i velcí účastníci si mohou vyzkoušet práci řezbáře nebo malování perníčků, vyrobit si papírové lampiony a pochutnat si na bohatém občerstvení s chutí a vůní podzimu.

Program začíná ve 14 hodin a v 17.30 jej završí tradiční průvod setmělými expozicemi zahrady se světýlky a halloweenskými lampiony.

Cena workshopu výroby lampionů je 50 Kč vč. elektrické svíčky, workshop dlabání dýně stojí 100 Kč vč. dýně. Hlavní program se bude odehrávat v centrální části areálu – v expozici Ornamentální zahrada a ve výstavním sále, kam se zájemci dostanou nejlépe pokladou u skleníku Fata Morgana nebo pokladnou Kovárna.

Darina Miklovičová

Podobné příspěvky

Za týden začíná ve skleníku Fata Morgana výstava orchidejí

Redakce

Kořeny osobností obohatil český mořeplavec Richard Konkolski

Redakce

Předvánoční čas v botanické zahradě

Redakce