Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

3 drinky, které vás v zimě přenesou do exotické Panamy

Hefron-barman

Cestování je nyní sice složité, i tak se ale letos v zimě exotiky nemusíte vzdávat. Do karibské Panamy vás během pár minut přenesou drinky z třtinového rumu Heffron. Vyzkoušejte tyto snadné variace na klasické koktejly!

HEFRON-RUM3 drinky, které vás v zimě přenesou do exotické Panamy

Piña Panama

Ingredience:

  • 4 cl Heffron Coconut
  • 15 cl ananasový džus
  • 2 cl kokosový sirup (např. Monin Coco)
  • ozdoba: limeta, máta

Postup: Do shakeru přidejte pár kostek ledu, ananasový džus, kokosový sirup a také Heffron Coconut. Vše protřepejte do lehkého napěnění a drink nalijte do nižší sklenice. Na závěr ozdobte limetkou a mátou.

Panama Despertó

HEFRON-coconut-barmanIngredience:

  • 4 cl Heffron Coffee
  • 15 cl Bitter Lemon
  • ozdoba: limeta

Postup: Do nižší koktejlové sklenice skleničky dejte pár kostek ledu, přilijte Heffron Coffee a Bitter Lemon. Promíchejte a přidejte limetku.

Panama Libre

Ingredience:

  • 4 cl Heffron Original
  • 15 cl Coca Cola
  • ozdoba: limeta

Postup: Do nižší koktejlové sklenice dejte pár kostek ledu, přilijte Heffron Original a Coca Colu. Nakonec promíchejte a ozdobte limetkou.

Tipy z Palírny U Zeleného stromu:

HEFRON-coffeeHeffron Original z pětiletého třtinového panamského rum potěší každého, komu lahodí výrazná a zároveň velmi jemná chuť. Při ochutnání v něm ucítíte lehkou nasládlost s nádechem vanilky a karamelu, po které následují doznívající dřevité tóny. Má velmi vytříbené aroma, které je mimo jiné ovlivněno tropickým podnebím Panamy. Do nejstarší palírny Evropy, Palírny U Zeleného stromu, cestuje rum jantarové barvy v sudech z amerického bílého dubu. Při svém putování tak následuje cestu stejnojmenné lodi Heffron, která po skončení první světové války vezla jako poslední československé legionáře domů do Evropy, a vzdává jim tím hold. Heffron Original zaujme kromě výrazné a zároveň jemné chuti také příjemnou cenou. Orientační cena: 299 Kč

 Heffron Coffee z Palírny U Zeleného stromu přináší zcela nový chuťový zážitek. Díky jedinečnému spojení kvalitního panamského rumu a výběrové, čerstvě pražené kávy zaujme každého vyznavače jemně nasládlé chuti. I přes svou přirozenou sladkost si tento jemný destilát z nejstarší evropské palírny uchovává pro rum typické dřevité tóny a příjemný hřejivý závěr. Orientační cena: 299 Kč

Heffron Coconut vznikl jako dokonalé spojení kvalitního panamského rumu a svěžích kokosů z oblasti Karibiku. V nejstarší evropské palírně si na tradici potrpí. Palírna U Zeleného stromu přináší tento zcela nový chuťový zážitek všem vyznavačům přirozeně nasládlé chuti, kteří ocení pro rum typické dřevité tóny a příjemný hřejivý závěr. Orientační cena: 299 Kč

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen, a další.

Veronika KUBÍNKOVÁ

Podobné příspěvky

V letních měsících se zvyšuje počet otrav jídlem

Redakce

Svatý Martin a dáma v červeném

Redakce

Libeňský břeh oživí renovovaný Botel Marina

Redakce