Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Božkov Republica obohacuje své portfolio o dominikánský rum

RUM

Božkov Republica odkazující na období první republiky uvádí pravý třtinový rum původem z Dominikánské republiky. Novinka je vyráběná metodou Solera dosud používanou zejména při výrobě prémiových rumů. Nejsilnější značka v kategorii navazuje novým vysoce kvalitním třtinovým rumem na své dosavadní úspěchy a pokračuje v podpoře růstu.

Božkov Republica obohacuje své portfolio o dominikánský rum vyráběný tradiční metodou Solera

RUM„Velice nás těší, že Božkov Republica zaznamenává obrovský úspěch mezi spotřebiteli, kde vytvořila segment lokálních prémiových rumů. I proto se snažíme pravidelně přicházet s novinkami, ve kterých reagujeme na aktuální trendy. V současné době spotřebitelé vyhledávají třtinové rumy se sušším chuťovým profilem, z konkrétních destinací v Karibiku. Proto uvádíme na trh náš nový dominikánský třtinový rum Božkov Republica Solera. Novinka je v rámci svého cenového segmentu unikátní využitím prémiové metody staření rumů Solera, přitom se nám podařilo ji uvést za atraktivní „Božkovskou“ cenu,“ dodává Tomáš Hejkal, Marketing Director ve společnosti STOCK-Plzeň Božkov.

 

Novinka Božkov Republica se vyrábí v Dominikánské republice tradiční metodou Solera, která se dosud používala především u prémiových rumů. Její podstatou je umístění rumů v dubových sudech nad sebou do takzvaného pyramidového seskupení. Každé patro obsahuje jinak starý rum, přičemž sudy jsou řazeny od nejstaršího po nejmladší. Tento proces zajišťuje optimální zrání. Božkov Republica Solera se vyznačuje jantarovou barvou, jemnou a přirozenou chutí s tóny karamelu, sušeného ovoce, citrusů, sherry, vanilky a koření. 

Kategorie rumů je druhou nejrychleji rostoucí kategorií lihovin na českém trhu, přičemž právě Božkov Republica je v této kategorii jedničkou. Značce se od jejího uvedení na trh v roce 2018 podařilo i díky inovacím vytvořit zcela nový segment lokálních rumů s neuvěřitelným obratem téměř 3 mld. korun. 

Prioritou společnosti STOCK Plzeň-Božkov, pod kterou značka Božkov Republica spadá, bude i nadále podpora inovací, a právě novinka vyrobená metodou Solera má být jednou z nich.

O společnosti STOCK Plzeň-Božkov

Společnost STOCK Plzeň-Božkov, jenž patří do StockSpirits Group, je jedničkou na českém trhu, která svým zákazníkům přináší tradiční a oblíbené značky lihovin již více než 100 let. S portfoliem čítajícím více než 120 značek je lídrem na trhu. Prodává populární výrobky značky Božkov, Fernet Stock a oblíbené vodky Amundsen a Pražská vodka. Dále distribuuje úspěšné značky jako nejprodávanější importovaný rum v Česku Captain Morgan, nejsilnější značku skotské whisky na světě Johnnie Walker, oblíbený krémový likér Baileys, nejprodávanější bourbon Jim Beam, koňak Courvoisier a mnohé další. Do jeho portfolia patří také ovocné a bylinné likéry Bartida Original nebo distribuční značka kubánského rumu Legendario nebo panamského rumu Abuelo. Od roku 2021 STOCK Plzeň – Božkov distribuuje i všechny prémiové značky společnosti Diageo a luxusního portfolia „Reserve“, mezi nimi je rum Zacapa, gin Tanqueray nebo bourbon Bulleit. Od roku 2022 nabízí i prémiové portfolio nealkoholických nápojů Fentimans. Více na www.stock.cz      

Michaela Janková

Podobné příspěvky

Rok 2018 přinesl extrémně ranou i mírně nadprůměrnou sklizeň

Afri

Srdečně Vás zveme na oficiální otevření restaurace u ČESKÉ KORUNY .

Šebík

Sušené houby v suchu

Afri