Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Kulinářské speciality

Dámská jízda v Ústeckém kraji

Prostřeno-TV-Prima

Prostřeno bude tentokrát v Ústeckém kraji, kde se o titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun utkají samé ženy. Jako první předvede, co u plotny dovede, pracující studentka Tereza. Ta žije v bytě se svým partnerem a kočkou. Tereza se zajímá o zdravé stravování. Pro svůj soutěžní večer ale připravila menu spíš pro všechny. Vsadila na paštiku, polévku s nudlemi, krkovičku, a ani dezert nebyl rozhodně dietní. Ostatně to je Terezino krédo – když už dezert, tak normální, tak jak má být. S úkolem týdne si pracovitá studentka poradí po svém. Nestíhala, a tak dýni jen položila na stůl. Její soupeřky na to sice nepřišly, zato si všimly jiných věcí. Nudle jim připadaly tvrdé a kritizovaly i nedodělanou krkovičku.

Prostřeno od 25. ledna – dámská jízda v Ústeckém kraji

ProstrenoÚterní hostitelka se jmenuje Pavlína, pracuje jako zdravotní sestra a hosty pozve do bytu v paneláku. Pavlína sází na guláš s chleboráčky. To jsou takové bramboráčky z chleba. Jako předkrm budou taštičky, což jsou vlastně obalené palačinky. A z jablečného dortíku s tvarohem se nakonec vyklube cheesecake. Pavlína si poradí i s úkolem týdne, dýni nepostaví na stůl jako předchozí soupeřka, ale připraví dýňové chipsy. Celkově bude menu ale dámám u stolu připadat těžké. Dokáže náladu rozproudit zábava? Pavlína sází na kurz první pomoci. A ten se vždycky může hodit. Jeden nikdy neví, kdy to bude potřebovat.

Ve středu soutěžní menu připraví maminka na mateřské dovolené Diana. Ta sází na italskou bruschettu, krémovou česnečku a panenku. Bude polévka krémová tak akorát a bruschetta křupavá? A kromě jídla se bude zase mluvit o dietách. Hostitelce tohle téma ale nebude příjemné. Hodí se tato konverzace ke stolu? Otázky na tělo mohou celý večer pokazit. Jak to bude u Diany? Dokáže večer zachránit balkonová zábava? Diana si na ní dává záležet. Pozve zpěvačku, která zazpívá za doprovodu hudebníka přímo z balkonu bytu. A pod ním se k tomu budou podávat pochoutky.

Čtvrteční večer bude patřit další mamince na mateřské dovolené, Katce. Ta říká, že žije spokojený život s partnerem a synem. I Katka sází na panenku. Jak se jí povede? Předchozí večery se Katka nestyděla říct svůj názor, budou jí to chtít ostatní oplatit? Katka se nebojí říct, co si myslí, ani během svého večera. Má pocit, že zábava jaksi vázne a že se její soupeřky nechovají přirozeně. Je tomu skutečně tak? Co si o tom myslí ostatní? A podaří se hostitelce zábavu rozproudit?

Jako poslední se k plotně postaví kadeřnice Zuzana. Ta se po celý týden dobře bavila, byla spokojená s holčičí sestavou, ale jak se blížil její hostitelský den, nervozita trochu dolehla i na ni. Zuzana se však nechce nechat trémou rozhodit a menu připraví nejlíp, jak umí. I ona sází na panenku. Dokáže ji udělat lépe než její předchozí dvě soupeřky? Zuzka úkol týdne odhalí až z ruličky a poradí si s ním s důvtipem – připraví patison. Podávat se ale budou i další Zuzčiny pochoutky, jako jsou brambory se smetanou, sýrový předkrm, hovězí vývar a v dezertu nebude chybět čokoláda. Pochutnají si dámy koncem týdne? Nad stolem visí velký otazník – stanou se z přítomných dam u stolu v budoucnu kamarádky? A jak celý týden dopadne? Kdo si odnese výhru 60 000 korun a kdo dostane bonusovou cenu?

Klára Kotábová

Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima

Podobné příspěvky

První síť restaurací pro diabetiky

Afri

Husobraní a Cider festival ovládnou Smíchovskou náplavku už 20. 10.

Jaroslav Hauer

Rané brambory jsou již na pultech obchodů

Redaktor J.Hampl