Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Dnata na veletrhu World Travel Catering představila kuchyňského robota využívajícího umělou inteligenci

Společnost dnata, přední poskytovatel leteckých a cestovních služeb, představila na veletrhu World Travel Catering & Onboard Services Expo (WTCE) zajímavou novinku. Návštěvníci, kteří zavítají do stánku společnosti v německém Hamburku, se mohou setkat a komunikovat s nejmodernějším kuchařským robotem, který představuje budoucnost inovací v oblasti stravování.

Jedná se o prvního robota na světě, který využívá AI technologie a který je schopen zvládnout kuchařské úkony v domácích i komerčních provozech. Robot byl sestrojen společností Moley Robotics a je schopen podle předem nahraných pokynů šéfkuchaře připravovat identické pokrmy. Je vybaven mnoha senzory a schopnostmi strojového učení, což mu umožňuje přesně odměřovat ingredience a zvládat složité kuchařské techniky. Inovativní řešení zajišťuje konzistentní kvalitu, vysokou úroveň bezpečnosti a rychlé přizpůsobení měnícím se parametrům v reálném čase.

Máme velkou radost, že můžeme na veletrhu World Travel Catering & Onboard Services Expo, vedle naší prvotřídní kulinářské a maloobchodní nabídky, představit i revolučního robota na vaření,“ říká Robin Padgett, generální ředitel společnosti dnata Catering & Retail.

„Neustále hledáme způsoby, jak zvyšovat kvalitu a efektivitu využíváním nejnovějších technologií, včetně umělé inteligence a automatizace v naší globální síti. V posledních letech jsme zavedli řadu sofistikovaných řešení pro optimalizaci různých aspektů našeho provozu, od analýzy spotřeby až po získávání ingrediencí, skladové zásoby a nakládání s odpady. I nadále budeme pečlivě sledovat trendy a dále integrovat umělou inteligenci do našich provozů, abychom využili příležitosti, které inovace nabízí,“ dodává Robin Padgett.

Návštěvníci veletrhu WTCE mohli kromě kuchařského robota potkat také robota Bellu, který na veletrhu servíroval prvotřídní pokrmy a občerstvení. Jeho dvojče již pobývá ve Spojených arabských emirátech a spolu se svým partnerem Kitty asistuje hostům v salónku letiště Šardžá (SHJ). 

WTCE je přední celosvětovou akcí v oblasti cestovního cateringu, palubního maloobchodu a pohodlí cestujících. Cateringová a maloobchodní divize společnosti dnata je jedním z předních světových poskytovatelů pohostinských služeb na palubě letadla. Více než 10 tisíc profesionálů v oblasti cateringu připraví ročně kolem 110 milionů jídel, která jsou určena pro dopravce s plným servisem, nízkonákladové a VIP dopravce z více než 60 poboček.

Tereza Procházková

Podobné příspěvky

Prodej točené zmrzliny se rok od roku zvyšuje

Afri

Ryba musí plavat, a to jednou ve vodě a podruhé v žaludku

Afri

Máte rádi pálivé? Vyrazte v sobotu 29. 9. na nejpálivější festival Chilli fest!

Jaroslav Hauer