Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Eddie Rudzinskas přijel do České republiky se skvělou show

Oblíbený výrobce prémiových nealko nápojů Thomas Henry se představil v dubnu na svém barovém turné v České republice. Prezentoval jej i ambasador značky, populární barman a mixolog Eddie Rudzinskas, který s sebou přivezl svou koktejlovou show a jedinečnou atmosféru.

Berlínská značka Thomas Henry je známá díky svým limonádám, které skvěle fungují v nejrůznějších míchaných nápojích. Společně se svým globálním ambasadorem, inovativním barmanem Eddiem Rudzinskasem, představuje své mixologické uplatnění na barovém turné, které zpestřuje Eddieho barmanská show. Odpoledne a večer plné koktejlů a zábavy proběhly hned ve třech barech v České republice.

Známý irský barman a milovník koktejlů Eddie Rudzinskas je zakladatelem úspěšné mixologické platformy Cocktails For You. Do České republiky přijel na jaře spolu s nápojovou značkou Thomas Henry v rámci barového turné, které mělo zastávku hned ve třech městech – Plzni, Praze a Brně. Tématem byla mixologie long drinků, které se nazývají high balls. Jde vlastně o „short drink, made longer“, tedy koktejly, které se běžně připravují v short verzi, doplněné na verzi long větším množstvím nealkoholického nápoje. Spadají sem například Gin & Tonic nebo Paloma a většinou se jedná o perlivé drinky.

Akce se zúčastnili především profesionálové z české gastro scény, jako jsou barmani nebo majitelé barů, ale i další lidé z oboru. Na začátku programu proběhla vzdělávací barmanská masterclass, pokračovalo se rautem a volnou zábavou a pomyslnou třešničkou na dortu byla show Guest Shift Eddie, kdy Eddie Rudzinskas postupně představil a namíchal čtyři vybrané drinky ze svého menu, každý doplněný o exkluzivní limonádu či tonik značky Thomas Henry. Eddie ve své práci věnuje velkou pozornost tématu propagace na sociálních sítích (například Instagramu) a při své prezentaci v tomto smyslu apeloval i na barmanské kolegy. Sociální sítě podle něj představují pro barový byznys silný a významný marketingový nástroj, který je škoda zanedbávat.

                                     

Adéla Krpatová                                                     

                                    

Podobné příspěvky

Prezident AK ČR Doležal zdůraznil význam podpory českých potravin

Redaktor J.Hampl

Doba se mění, obliba tradičního bylinného nápoje Fernet Stock však zůstává!

Redakce

Zažijte Balkán v centru Prahy! Již 6. 3. na Andělu…

Redakce