Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Ginový drink Negroni konečně v jedné lahvi

Už dávno neplatí, že jsou Češi národem pivařů. Nejenže si umíme vychutnat, ale dokonce vyrobit chutný alkohol. Gin sice pochází původně z Nizozemska, ale oblíbený ginový koktejl Negroni připravený v jedné láhvi přímo k podávání vznikl v Praze díky „zlatým českým ručičkám.“ Představujeme vám premiéru speciálního koktejlu Negroni z dílny Garage22. 

Už žádné míchání

Koktejl Negroni se řadí mezi 10 nejoblíbenějších koktejlů na světě. Kombinace ginu – nejčastěji se používá gin stylu London Dry, hořkého Campari – známý italský aperitiv, řadí se mezi hořké nápoje, a sladkého vermutu – fortifikované víno s chutí bylin a koření, je podle expertů neodolatelná. Když se ještě navíc ovoní pomerančovou nebo citronovou kůrou, chuťový orgasmus je zaručen.

Společnost Drinks International sestavuje žebříček oblíbených drinků na základě ankety, kterou vyplňují barmani ze 100 nejlepších barů světa. Koktejl Negroni se pravidelně umisťuje na druhém místě, oblíbenější je jen Old Fashioned, a i ten svůj náskok pomalu ztrácí. 

Historie je zmatečná 

Vznik Negroni má několik verzí  

Podle jednoho z příběhů byl v roce 1919 jistý italský šlechtic, hrabě Camillo Negroni, častým zákazníkem baru Casoni v italské Florencii. Tady si jednoho dne vyžádal silnější Americano, což byl koktejl z Campari, sladkého vermutu a sody. Barman Fosco Scarselli žádosti vyhověl a sodu vyměnil za gin. Vytvořil tak nový drink, který si hrabě oblíbil natolik, že se stal jeho pravidelnou objednávkou a časem mu propůjčil i své jméno. 

Jiná verze přisuzuje zásluhy generálovi Pascalu Olivier Comte de Negronimu. Tento francouzský voják bojoval v prusko-francouzské válce v roce 1870 a během večírku s přáteli v důstojnickém klubu Lunéville údajně představil svůj vlastní hořký nápoj založený na vermutu. Tedy původní Negroni koktejl. 

První písemná zmínka o koktejlu Negroni se objevuje ale až v roce 1949. V knize s názvem El bar: Evolución y arte del cocktail, jejímž autorem je Jacinto Sanfeliu Brucart, najdeme Negroni recept v poměrech: ¼ gin, ¼ italský vermut a ½ Campari. 

Současný Negroni z Vnitroblocku

Který z příběhů je ten pravý, se už asi nedozvíme, ale podstatný je ten současný, který se právě začíná psát a bezpochyby se zapíše do české alkoholové historie. 

Díky první řemeslné pražské destilerii Garage22, která se zaměřuje na výrobu českých ginů světové kvality, se můžete nyní zařadit mezi prvotřídní barmany i vy, a to bez zdlouhavých studií chemických procesů. Dokonalou alchymii chutí vám totiž odborníci z Garage22 připravili na míru v jedné lahvi. Odpadá nákup několika druhů alkoholu, zaneřáděná kuchyň po míchání drinků a stres z výsledku.

„V Čechách jsou na trhu dostupné některé varianty ready made koktejlů, bohužel většinou se jedná o průmyslovou výrobu nevalné kvality. Hledali jsme koktejl, který je osvěžující, bude lidem chutnat a který dokážeme špičkově připravit. Negroni byla hned první volba. Zákazník si jej může sám a bez nějaké námahy doma, nebo na venkovní gril party hezky vychlazený rovnou vychutnat. Věříme, že naše NEGRONI se stane jak pro hostitele, tak i pro hosty vynikajícím a oblíbeným osvěžením vhodným  na každou párty, oslavu nebo večírek. Pro jeho kvalitu a snadnost přípravy ho ocení také bistra, kavárny, hotely nebo jiné podniky,” říká Martin Přibík z pražské destilerie Garage22. 

Hotový drink Negroni je prostě připravený k servírování. Stačí už jen sezvat přátele, postavit skleničky s ledem a plátkem pomeranče na stůl a párty může začít. 

O Garage22

Garage22 je první pražskou craftovou destilerií, která se v rámci své výroby primárně zaměřuje na prvotřídní gin prémiové kvality. V sortimentu má zastoupení nejen London Dry, ale také Contemporary style a Signature Botanical Gin.

Za poměrně krátkou existenci již stihly produkty destilerie Garage22 dosáhnout prestižního uznání. Například opakovaně v soutěži International Wine and Spirit Competition (IWSC), World Gin Awards, ale také v řadě lokálních klání.

Díky progresivnímu přístupu a nápaditosti se neustále rozrůstá i sortiment. Vznikají jak netradiční gin limity, tak také destiláty jako je Kmínka nebo první český Aquavit.

Misí Garage22 je prémiový destilát, který překračuje hranice běžných chutí a který posouvá chuťový zážitek na zcela novou úroveň.

www.garage22.cz

Doporučená MOC 490 kč

Eva Polívková

Podobné příspěvky

Místo, kde se rodí legendární Fernet Stock

Afri

Moderní cukrárna v americkém retro stylu SWEETMAMA

Jaroslav Hauer

Oslavte letošní Valentýn s romantickými drinky, které pohladí na duši každého!

Afri