Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hotely a restaurace

Andělský pivovar představil nový Andělský ležák

Andelsky-pivovar

Pět nových druhů piv, včetně představení zbrusu nového jedenáctistupňového ležáku, přichystal pro první polovinu letošního roku Andělský pivovar. Kromě speciálů, které už tradičně vaří kompletně podle vlastních receptur a ve vlastní režii, bude nově stejným způsobem pro zákazníky připravovat také svoje nejprodávanější pivo – jedenáctistupňový světlý ležák. Cenu piva, které ponese název Andělský ležák, chce pivovar i přes nárůsty cen surovin a energií ponechat stejnou.

Andělský pivovar s Andělským ležákem

Zásadní novinku hostům ve svojí restauraci představil Andělský pivovar už v pátek 3. 3. 2023. Andělský ležák tak na čepu zcela nahradil dosavadní světlou jedenáctku.

Pivovar, restaurace a pekárna

“Naše nová jedenáctka je tradiční český světlý ležák se všemi parametry. Nefiltrovaný, nepasterovaný, vařený z nejlepších humnových sladů. Má plnou chuť a krémovou pěnu, s hořkostí a vůní dodávanou chmely z žatecké oblasti”, popisuje nové pivo Adam Roudnický, sládek, který za jeho receptem stojí.

Od tohoto kroku si pivovar slibuje především vyšší a stabilnější kvalitu svojí pivní nabídky.

Čtyři roky zkušeností s našimi speciály nám ukázaly, že pro maximální péči a kontrolu nad pivem je nutné se vaření a přípravě na něj věnovat s maximální pozorností, což vyžaduje také pečlivou kontrolu receptury a používaných surovin. S Andělským ležákem jsme ji teď získali nad všemi našimi produkty, pro naše zákazníky je to tedy skvělá zpráva. A pro nás dlouho vysněný cíl”, dodává ještě jeden z majitelů pivovaru Milan Rejholec.

Už v únoru pivovar představil speciální Ležák 15% s vyšším objemem alkoholu.

Silnějším pivem bude také dubnový Single hop – Single malt vařený z jednoho druhu sladu a chucený unikátním experimentálním chmelem. Naopak chuťově jemnější bude Levandulový speciál – ten pivovar připravuje na přelom dubna a května. Pětici uzavře Světlá devítka, tu hosté ochutnají poprvé s příchodem letních měsíců.

                                              

Andělský pivovar

Moderní pivovar založený v roce 2018 v historických sklepních prostorách v Lidické ulici na Smíchově. Zaměřuje se na pivní speciály vlastních receptur, ale nabízí stabilně také klasické ležáky. V roce 2023 rozšířil svůj provoz o pekárnu, ze které zásobuje i svoji pivovar.

https://andelskypivovar.cz/

 

Podobné příspěvky

Letní uvolnění pomohlo jen částečně, restrikce jsou těžký zásah

Afri

CENTRUM AYURVEDSKÈ MEDICÍNY – LÁZEŃSKÝ HOTEL PARK ****, Poděbrady

Afri

Zahraniční turisté se vrátili do Prahy, zájem o regiony a hory je nižší

Afri