Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hotely a restaurace

Zahraniční turisté se vrátili do Prahy, zájem o regiony a hory je nižší

pytloun

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS, která funguje již od roku 2003 a v současné době provozuje třináct designových, tradičních i apartmánových hotelů v ČR, zveřejnila aktuální statistiky obsazenosti a zájmu tuzemských a zahraničních a hostů po ubytování v její síti hotelů.

Ze statistik vyplývá, že v Praze se již počet zahraničních turistů vrátil na předcovidovou úroveň a některé hotely v centru Prahy hlásí téměř 100% obsazenost. Zahraniční turisté přijíždějící do Prahy jsou nejčastěji z Evropy (Německo, UK, Nizozemí, Dánsko, Švédsko) a Blízkého východu (Izrael), pomalu se objevují i Američané. Klienti z Asie zatím v Praze chybí. Většina zahraničních hostů přijíždí do Prahy v průměru na 2-3 noci. Čechy letos v létě Praha příliš neláká a v síti PYTLOUN HOTELS se jich ubytovalo o 270 % méně než minulý rok ve stejném období.

„Oba naše hotely v centru Prahy máme bezmála vyprodané a co se týče cen za pokoj jsme téměř zpět na cenách před covidem,“ říká Lukáš Pytloun, generální ředitel sítě PYTLOUN HOTELS, a dodává: „Pokud jde o regiony a hory, v našem případě tedy Liberec, Krkonoše a Krušné hory – poptávka a obsazenost je oproti minulému roku slabší zhruba o 10 %. Klientela je převážně česká a hosté přijíždějí v průměru na 1-2 noci. Přičítám to jednoznačně zájmu Čechů vyměnit tuzemskou dovolenou za zahraniční a cestovat letos v létě po dvou letech uzavření k moři. Cenově jsme v regionech a na horách na úrovni minulého roku, popř. o něco nižší. K výraznějšímu zdražení cen pokojů jsme i přes razantní nárůst cen energií, surovin a nákladů na lidské zdroje zatím nepřikročili.“

PYTLOUN HOTELS patří k ceněným českým hotelovým značkám, která v současné době provozuje celkem třináct designových i tradičních hotelů, z toho osm hotelů v Liberci, kde je její vlajkovou lodí designový Pytloun Grand Hotel Imperial, dva horské hotely v Harachově v Krkonoších a v Krušných horách, a tři hotely v Praze. Díky důsledné diverzifikaci portfolia nabízí ubytování pro všechny typy hostů. Každý hotel sítě PYTLOUN HOTELS má svou vlastní osobitost a styl. Všechny ale sdílejí stejný závazek poskytovat hostům vynikající služby, moderní vybavení a výjimečný zážitek z pobytu.

Ondřej Hampl

www.pytloun-hotels.cz

Podobné příspěvky

Rumová značka El Clásicoc představuje dvě exkluzivní novinky

Afri

Proč pivovary zdražují, když přichází ekonomicky těžké časy?

Afri

Stát hotelům přispěje na prázdné pokoje

Afri