Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Italský kavárenský řetězec Caffé Pascucci otevřel v Praze první pobočku

Caffe_Pascucci_Praha

Do Česka vstupuje nový kavárenský řetězec Caffé Pascucci. Exkluzivní desetiletou smlouvu master franšízanta pro tento zavedený italský koncept kaváren získala pro český trh skupina Coloseum, do které patří i síť oblíbených italských restaurací. Caffé Pascucci tak je prvním kavárenským řetězcem u nás nabízejícím spolupráci formou franšízy. První kavárna byla otevřena v dubnu v Dušní ulici v Praze. V následujících pěti letech plánuje skupina Coloseum otevření až 50 vlastních a franšízových kaváren a bister po celé České republice.

Caffe_Pascucci_detailItalská káva je synonymum kvality a my jsme rádi, že můžeme Čechům zprostředkovat skvělý zážitek z kvalitní kávy v novém konceptu Caffé Pascucci. Jde o zavedenou značku s více než stoletou historií výroby kávy, která svůj koncept staví nejen na kvalitě, ale i originálním designu kaváren. Věříme také v atraktivní koncept franšízové spolupráce, který je v rámci českého kavárenského trhu unikátní,“ říká Jan Mužátko, majitel skupiny Coloseum. Podle Mužátka se koncept Caffé Pascucci skvěle hodí nejen pro samostatné kamenné provozovny, ale je vhodný i jako kiosek či bistro v rámci obchodních center, nádraží nebo letiště. Může se také stát zajímavým zpestřením a rozšířením stávajícího gastronomického provozu.

Caffe_Pascucci_obsluhaSpolečnost Pascucci sídlí v italském městečku Monte Cerignone a je primárně výrobcem a distributorem kávy jako takové. Tradice výroby Caffé Pascucci sahá až do roku 1883, kdy Antonio Pascucci zahořel vášní pro kávu. Drobný obchodník přidává toto ´koloniální zlato´ do svého repertoáru po obnovení volného obchodu mezi Anglií a Itálií. Rodinné žezlo po něm převzal syn Mario, který založil prosperující obchod s kávou a po válce si jeho bratr Dino otevřel v Monte Cerignone první rodinnou kavárnu, kde začal používat přístroj na espresso, který byl v té době ještě luxusem. Historické zkušenosti, tvrdou práci a vášeň pro kávu zúročila tato rodinná firma za 140 let působení v prosperující a moderní společnost. Dnes patří káva Pascucci v Itálii mezi deset nejlepších značek v segmentu kávového byznysu. Zavedený italský řetězec kaváren Caffé Pascucci má dnes pobočky ve 25 zemích světa.

Italský design a precizní technologie

Caffe_Pascucci_barista_MarcoJedním z pilířů konceptu kaváren Caffé Pascucci je propracovaný design a grafické zpracování všech prvků, které dotvářejí jedinečnou atmosféru kavárny. Nedílnou součástí interiéru jsou přiznané a mixem světel nasvícené technologie jako například Azomico na řízené dozrávání kávy nebo unikátní přístroje na přípravu kávy vyráběné sesterskou společností XLVI. Tyto kávovary se stávají dominantou kaváren, montují se v malé manufaktuře z jednotlivých komponentů, různých materiálů a barevných kombinací a stávají se tak nejen designových, ale i funkčním originálem.

Tak to je jiný kafe!

Základním stavebním kamenem kaváren Caffé Pascucci je káva z produkce této rodinné firmy. Většina produktů je na bázi bio, má ochranou známku Fair Trade a pyšní se několika mezinárodními oceněními. Kromě základní nabídky postavené na tradičním italském espressu nabízí kavárny i moka kávu, filtrovanou kávu, french press, chemex, ledovou kávu a další kávové speciality s originálními příchutěmi. Ke kávové nabídce je k dispozici široká variace dezertů, například bombolini, ciambelline nebo sicilské cannoli, na malý hlad tu ale dostanete i slané sendviče.

Michaela Šimková

Jiří Staník

Skupina Coloseum letos oslavila 27 let na trhu a během téměř tří dekád se postupně vypracovala do pozice jedné z největších restauratérských sítí v Česku. Před pandemií její provozy navštívilo ročně v průměru 1,5 milionu zákazníků a může se pochlubit 45 tisíci členy věrnostního Bakarta klubu.  Skupina provozuje italský koncept vlastních a franšízových restaurací Pizza Coloseum, Pivovar Národní v Praze, spravuje také například Občanskou Plovárnu s kapacitou 2 500 osob či hokejové arény v Liberci, Pardubicích a v Kladně. Od roku 2020 je součástí Skupiny také velkoobchod Pragogastro.

Podobné příspěvky

Přijďte na Vepřobraní: Ochutnejte čerstvě uvařené pivo i speciality na dvoře pivovaru!

Jaroslav Hauer

Krůtí maso je chutné a lehce stravitelné

Afri

Skončil třetí ročník mezinárodního veletrhu vína Wine Prague 2017

Jaroslav Hauer