Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kulinářské speciality

Sezóna pikniků je v plném proudu

piknik

Slunce svítí, deky se roztahují a plní se oblíbenými pochutinami. Léto a pikniková sezóna tedy může začít! Zapomeňte ale na velké nákupy, pracné přípravy a plnění těžkých piknikových košů – naštěstí existuje také pohodlnější způsob.

Jak si je užít i bez práce a co stojí za to vyzkoušet?

piknikŘešením může být nechat si doručit vysněné letní menu až na deku. A to už do 30 minut od objednání! Vyzkoušet můžete dobroty z aplikace či ze stránek wolt.com, správně označit adresu a případně do poznámky upřesnit, kde vás kurýři najdou. A pak už máte vystaráno, ať už je vaše deka zrovna ve Stromovce, ve Hvězdě, na Letné nebo kdekoliv jinde a mnohem dál.

 Bez práce, spousta koláčů

Piknikové deky snesou všechny chutě i vůně světa. Záleží tedy jen na vás, co si na letní tabuli prostřete. Možností na pražském Woltu je naštěstí spoustu. Některé pochutiny se ale ven do parku a do přírody hodí o něco více než jiné – třeba ty, co se dobře jí, v létě příjemně osvěží a zasytí zároveň. Ale pozor, je důležité přitom nezapomenout na vyváženost slaných a sladkých chutí!

piknikProto se deky často plní třeba plněnými bagetami se zeleninou, saláty všeho druhu, oblíbenými pizzami, asijskými bowly či českými obloženými chlebíčky, ale v neposlední řadě také sladkým pečivem a zmrzlinou. Nezapomínejme ale ani na pitný režim, zvlášť v létě! Dobré jídlo je vždy třeba dobře zapít – k tomu zaručeně poslouží domácí limonáda nebo třeba kvalitní víno. A to vše (a mnohem víc) na Woltu najdete!

Co stojí za to vyzkoušet?

Víme ale, že vybrat si jen jeden z pražských podniků a obchodů na Woltu může být oříšek. Proto jsme pro vás předvybrali alespoň pár tipů, které patří mezi piknikové stálice.

piknikK dokonalosti vašeho piknikového menu a povýšení venkovního gastronomického zážitku na ještě vyšší úroveň vám v Praze mohou pomoci třeba grilované kváskové sendviče z artic Bakehouse, lahodné croissanty z B&C Croissanterie, žitné chlebíčky z Caficko, výborný mezinárodní street food ze ZONA bistro nebo indické lahůdky z Vegan & Veggie India.

Některé podniky dokonce na Woltu nabízí i celé piknikové koše se vším všudy! Mezi ně patří třeba K – Restaurant Kovářská, kde za vás nasmaží pořádnou řízečkovou hostinu, upečou domácí chleba, připraví dezert a vychladí pivo i limonádu!

K létu pak nepochybně patří i hodně zmrzliny, která by se vám cestou z domu na piknik docela jistě roztekla. Partnerští kurýři z Woltu vám ji ale dovezou ještě ledovou, a to nejen z poboček proslulé Creme de la Creme, ale také z Angelata, zásobáren Ben&Jerry´s a z dalších podniků.

Víno a jiné zásadní artikly jako balení poctivých ledových kostek, plastové pohárky, rozlišovače na skleničky či dokonce ořezávač na doutníky vám pak kurýři dovezou třeba z Pikniku. Může se ale hodit i připomenutí, že Wolt po Praze rozváží z mnoha potravinových řetězců, jako je Delmart, Žabka nebo Tesco Expres.

K dokonalému pikniku pak už bude zbývat jen vybraná společnost. A ať už se chystáte na piknikové setkání se svou drahou polovičkou, kamarády nebo rodinou, užijte si čas se svými blízkými naplno, odpočiňte si a udělejte si radost! Wolt vám s tím rád pomůže.

Denisa Dvořáková

Podobné příspěvky

Foodblogeři budou rok vařit zadarmo

Afri

Hrubá stavba rezidenčního komplexu Barrandez-vous je dokončena

Afri

Loving Hut otevřel novou restauraci

Šebík