Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Tiskové Zprávy

Mladá vína ročníku 2018 z Vinařství LAHOFER vstoupila na trh

První mladá vína ročníku 2018 uvedlo Vinařství LAHOFER na trh již 22. října a to především díky atypickému průběhu letošního roku. Zahájení kampaně až o tři týdny dříve umožnily vysoké teploty, ale i nadprůměrný počet slunečných dnů.

Adjustáž dvojice lehkých a svěžích vín je odlehčeně mladistvá a každoročně přichází s obměnou základního motivu. Nejen uvolněným designem etiket, ale hlavně stylem a kvalitou mladých vín LAHOFER jednoznačně nastavuje a potvrzuje trend prvních vín nového ročníku, jako vín svěžích, nekomplikovaných a určených hlavně k radosti z vítání nového vinařského ročníku.

Etiketa letošních mladých vín letos odkazuje na sté výročí vzniku samostatného československého státu. Mladý český lvíček na etiketě LAHOFERa svléká jeden ze symbolů dneška, samotné víno je svěžím cuvée z odrůd Müller Thurgau a Muškát moravský, které ve vůni omámí ovocnými tóny s jemným kořenitým nádechem muškátového květu. Na jazyku pak pohladí příjemná kyselinka s chutí po mandarinkách a broskvovém kompotu.

Symbol LAHOFERky „mladě“ zrcadlí trojvrší ve státním znaku Slovenska (Tatra, Fatra a Mátra). Víno je vyrobeno z odrůdy Svatovavřinecké a vyznačuje se ovocnou vůní rozkvetlého třešňového sadu a růží, v chuti šťavnatou kyselinkou a sladšími ovocnými tóny připomínajícími čerstvé třešně, jahody či maliny.

Vinařství LAHOFER letos vyrobilo 50.000 lahví Mladého LAHOFERa a 30.000 lahví Mladé LAHOERky.

Vinařství LAHOFER  obhospodařuje na Znojemsku 430 ha vinic na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg. Tam umístilo i svůj netradiční vinařský program Mějte svoji hlavu (www.mejtesvojihlavu.cz). LAHOFER vyrábí vína z hroznů z vlastních vinic, po nákupech vinohradů, dovybavení technologiemi a výstavbě nové výrobní haly byla výrobní kapacita vinařství stanovena na maximální roční produkci okolo jednoho milionu lahví. Ve vinici U Hájku nyní LAHOFER staví moderní, designovou budovu nového vinařství podle projektu brněnské architektonické kanceláře Chybík a Kryštof. Otevření nového vinařství se plánuje na červen příštího roku.

 

Podobné příspěvky

Dáda Patrasová s Martinem Maxou přišli pokřtít knihu, a skončili u plotny!

Šebík

Rodinné vinařství Markus Molitor představuje podzimní nabídku  

Redakce

Léto s italským proseccem Serenello

Redakce