Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Kulinářské speciality

Náměstí Na Kampě se opět proměnilo v pulzující francouzskou čtvrť

Francouzsky-trh-Alexis Dutertre

Ve dnech od 13. – 18. července se  náměstí Na Kampě opět proměnilo v pulzující francouzskou čtvrť, která milovníkům jídla zprostředkuje neobyčejný gurmánský a kulturní zážitek. Malebné náměstí pod Karlovým mostem se stalo dějištěm Francouzských trhů a návštěvníci se mohou tak těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně a výtečné víno.

Tradiční trhy, které se konají při příležitosti francouzského národního svátku

Alexis Dutertre - velvyslanec
Alexis Dutertre – velvyslanec Francie v CR

Tento rok  je trh  inspirován typickým květinovým trhem z francouzských měst tzv. „marché aux fleurs‟ a představí také řadu francouzských lahůdek, nápojů, ale i hudbu. 

Francouzský trh na Kampě

Návštěvníci trhů mají možnost ochutnat a zakoupit si ze široké nabídky sýrů, klobásek, paštik, oliv a olivového oleje, vína a sladkostí v podobě zmrzliny či francouzských palačinek a  dalších produkty jako např. výrobky z levandule.

Vedle oblíbených prodejců autentických francouzských produktů se na trh tento rok zařadili dva noví vystavovatelé s českými a francouzskými kulinářskými specialitami. První stánek nabízí  kachní delikatesy z regionu Toulouse a jihovýchodní Francie, druhý představuje olivové pochoutky v kombinaci s česnekem, chilli a provensálským kořením.

Vinařství Chateau De Croute - z oblasti Bourg sur Gironde
Vinařství Chateau De Croute – z oblasti Bourg sur Gironde Zuzana Bruhová

Nabídka dobrého jídla je samozřejmě doplněna o nabídku vynikajících francouzských vín. Letos se návštěvníci mohou těšit na věhlasný šampaňský dům Veuve Clicquot. U stánku je posezení, kde si hosté mohou vychutnat skleničku šampaňského nebo speciální koktejly na bází šampaňského.

„marché aux fleurs‟

Levandule-francieTrh je vždy zážitkem i pro milovníky hudby. Tento rok zde vystupuje česká zpěvačka, Radka Fišarová, která je známá pro svá vystoupení v řadě světově známých muzikálů.  Po dobu konání trhu vystoupí, ale i řada dalších hudebníků, kteří Kampu rozezní oblíbenými francouzskými melodiemi a rytmy.

Dopoledne je zařazen opět i dětský program plný zábavných her a kouzel, což je skvělé doplnění atmosféry trhu.

Stejně jako každý rok, doufáme, že se k nám mnoho z vás v této přátelské, vícejazyčné, slavnostní a uvolněné atmosféře francouzského trhu Kampa připojí.

www.francouzskytrh.cz

Zdroj: https://www.prague.eu/

FOTO: Jitka Tomečková
Will Shams s.r.o.
shams@seznam.cz
Facebook – shams world
Instagram – shams_photography15

Podobné příspěvky

Generálním ředitelem Potten & Pannen – Staněk se stal Lukáš Krch

Afri

Co takhle rostlinný kebab?

Afri

Oslavte s Bohemia Sektem zlaté 50.leté výročí

Afri