Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Nejlépe hodnocenou restaurací na Mapách Google je podnik Vallmo

Vallmo

Nejlépe hodnocenou pražskou restaurací na Mapách Google je podle uživatelů podnik Vallmo nedaleko Rašínova nábřeží. Jeho majitel a šéfkuchař Martin Makovička v pondělí převzal od Googlu cenu Křišťálový špendlík. Ocenění společnost letos poprvé udílí českým podnikům z oboru gastronomie, které na Mapách Google v daném regionu lidé nejlépe ohodnotili. Poblahopřát přišel i Tomáš Zástěra, moderátor, účastník reality show Survivor a „Pražák každým coulem“.

Uživateli nejlépe hodnocenou pražskou restaurací na Mapách Google je Vallmo. Od Googlu obdržel historicky první ocenění Křišťálový špendlík

Martin MakovičkaRestaurace Vallmo se zaměřuje na moderní evropskou kuchyni s využitím českých surovin. V krásném interiéru provozovny, která se nachází v blízkosti Výtoně, je jejich cílem spojení chuťového a vizuálního zážitku s příjemnou chvílí strávenou u dobrého jídla.  Šéfkuchař a majitel restaurace Martin Makovička pochází z Třeboně, ale zkušenosti čerpal v michelinských restauracích v Irsku či Kanadě. Podnik založil těsně před pandemií a je jeho prvním vlastním konceptem. Recept na úspěch je jen jediný a to tvrdá práce, vytrvalost a důraz na detail. Důležité je mluvit a naslouchat lidem, jak zákazníkům, tak zaměstnancům,” uvedl Makovička. I přes nelehké období posledních dvou let, kdy musela být restaurace většinu času zavřená, si dokázala okamžitě získat přízeň zákazníků, a to zejména svým důrazem na kvalitní české suroviny a ryby z Třeboně. Vážíme si každého zákazníka a jeho času, který u nás strávil. Vzhledem k tomu, že jsme otevřeli těsně před covidovým obdobím, je pro nás toto ocenění velkým zadostiučiněním,” dodává. 

„Jsem člověk, který je přes všechna dobrodružství, nakonec nejraději doma, v Praze. Vážím si všech, kteří v tomhle městě dokázali něco vybudovat a přinášejí radost nejen Pražanům, ale i všem návštěvníkům, kteří do města přijedou,” řekl ambasador včerejšího předávání ceny Křišťálový špendlík, Tomáš Zástěra. „Příběh Martina je velmi zajímavý, gratuluji mu k tomu, že v nelehkém období dokázali nejen jako podnik přežít, ale ještě získali obrovskou přízeň zákazníků, kteří se o své pozitivní zkušenosti podělili na Mapách Google,” dodává.

Deset nejlepších z různých koutů Česka

Google udělí ceny Křišťálový špendlík v červnu celkem deseti vybraným podnikům s nejlepším hodnocením ze sektoru pohostinství a gastronomie z různých koutů České republiky. Velmi často jde o malé firmy se zajímavým podnikatelským příběhem, které přispívají k rozvoji místních komunit i ekonomik a díky pozitivním recenzím na Mapách Google je tak mohou objevit i zákazníci z daleka – třeba při plánování letního cestování po Česku.

Jména vítězů budou postupně zveřejňována na mapě na stránce www.kristalovyspendlik.cz. Kompletní list vítězů bude znám 23. června 2022.

Vítězné podniky byly vybrány na základě několika kritérií, přičemž rozhodující bylo množství pozitivních recenzí a počet udělených hvězdiček na Firemním profilu podniku v daném regionu České republiky ke konci dubna 2022. K podmínkám udělení ocenění patřil také kompletně vyplněný profil na Mapách a ve Vyhledávání Google.

Unikátní designové ceny, které majitelé a majitelky podniků od Googlu obdrží, navrhlo české studio Klimchi, odkazují na domácí sklářskou tradici a vyrábějí se v Kamenickém Šenově.

Podobné příspěvky

Oblíbený June G’Vine s novou hruškovou příchutí

Redakce

Oslava světového dne mléka

Redaktor J.Hampl

Ve stylu champagne jedou Doctor PP a Magor ze Tří sester .

Šebík