Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Nejlepším výrobcem šumivých vín je letos Émilien Boutillat

Émilien_BoutillatSklepmistr společnosti Piper-Heidsieck Émilien Boutillat byl zvolen nejlepším výrobcem šumivých vín pro letošní rok. Toto ocenění se uděluje každý rok v dubnu v rámci nejpřesnější, nejobsáhlejší a nejvlivnější vinařské soutěže International Wine Challenge (IWC).     

 

Nejlepším výrobcem šumivých vín je letos Émilien Boutillat

 

V letošním 37. ročníku prestižní mezinárodní soutěže posuzovala odborná porota naslepo vzorky těch nejkvalitnějších vín z 52 zemí. V rámci IWC se uděluje celá řada cen v nejrůznějších kategoriích: nejlepší červené víno, bílé víno, alkoholizované víno, šumivé víno, nejlepší producent sladkého vína a vlastní značka a dále užší výběry odrůd, regionů a zemí.

Známý producent šampaňského vína s historií sahající až do roku 1785 Piper-Heidsieck dosahuje tradičně excelentní kvality svých výrobků neustávající péčí, přesností výroby a inovacemi. Za výjimečným úspěchem značky stojí umění jejích sklepmistrů, kteří respektují dědictví firmy i její průkopnickou odvahu. Úspěchy Piper-Heidsieck byly nedávno oceněny celkově, když byla společnost zvolena nejlepším světovým producentem šampaňského za rok 2021 v soutěži Best Wine of the World.

Émilien Boutillat vstoupil do rodiny Piper-Heidsieck v říjnu 2018, kdy převzal práci po uznávaném sklepmistrovi Régisu Camusovi. Díky dynamickému přístupu k výrobě vína si společnost udržela svůj úspěch i renomé a Boutillatova filozofie zajistila rovnováhu mezi tradicí a novátorstvím. Piper-Heidsieck se tak může pyšnit tím, že je výrobcem šampaňského s nejvíce oceněními tohoto století, a k osmi cenám pod vedením Régise Camuse nyní získává devátou i Émilien Boutillat: „Již to, že mě IWC vybrala mezi kandidáty na ocenění za výrobu šampaňského, je pro mě skutečnou poctou. Je to uznání odkazu mých předchůdců včetně Daniela Thibaulta a Régise Camuse, kteří oba dosáhli velkých úspěchů, a je to také obrovské uznání práce celého týmu naší společnosti Piper-Heidsieck.“

 

 

Luxusní šampaňské Piper-Heidsieck pořídíte na webových stránkách www.1er.cz.

                                      

Adéla Kubaštová                                                 

Tomáš Iľko

www.double-u.cz                                              

Podobné příspěvky

Novinka z Mauricia, rum Blue Stamp

Afri

Rostlinné alternativy masa poskytnou dostatek bílkovin, s chutí je to ale horší

Afri

V pražském Karlíně vznikne první čistě veganská zmrzlinárna

Afri