Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Novinka s tradicí 500 let: Hanácká vodka Silver

Nejstarší evropská palírna, prostějovská Palírna U Zeleného stromu, rozšiřuje stávající řadu úspěšné Hanácké vodky a přestavuje její variantu Silver. Vychutnají si ji všichni lidé, kteří mají rádi zábavu, chtějí kvalitu a rádi si vychutnávají prémiový alkohol.

Hanacka_vodkaNovinka navazuje na tradici, kterou v pětisetleté prostějovské Palírně U Zeleného stromu zavedl první místní palírník Mates. Ten chtěl svým zákazníkům prodávat jen dobrý alkohol se stabilními vlastnostmi, a tak se zaměřil na to, jak zajistit, aby lidé vždy dostali tu nejlepší kvalitu. Začal proto používat jednoduchou metodu s tehdejším platidlem a pomocí pražského stříbrného groše v hustoměru měřil obsah alkoholu. Tento postup zaručil, že jeho destilát chutnal vždy stejně dobře a měl stejný obsah alkoholu. Mimořádně čistému a jemnému nápoji tehdy říkali vodička, a právě ta položila základ Hanácké vodce. Podle legendy by tak mohlo jít o jednu z nejstarších vodek světa. Palírníka Matese a jeho um připomíná na lahvi Hanácké vodky Silver stříbrný groš.

Základem nové prémiové vodky je křišťálově čistá, průzračná voda z hlubinných vrtů na Hané se specifickými senzorickými vlastnostmi danými pískovo-štěrkovým podložím a velkým množstvím minerálů. Jemný obilný destilát se získává z odrůdy pšenice dozrávající pod sluncem na úrodných   polích.

Orientační cena: 399 korun

 Veronika KUBÍNKOVÁ | ADison

Podobné příspěvky

Relax a pohoda v hotelu Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních 

Afri

Zažijte Balkán v centru Prahy! Již 6. 3. na Andělu…

Afri

Tradiční vinobraní v Havlíčkových sadech proběhne o víkendu 19. – 20. září od 12 do 22 hodin

Afri