Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Oblíbené portské Graham’s přichází se dvěma novinkami

Portské víno značky Graham’s je oblíbené po celém světě. Není divu! Jeho kvalita a chuť jsou zcela unikátní a potěší každý mlsný jazýček. Nyní se nabídka portugalské produkce rozrůstá o dvě blendové novinky, ochutnejte jednu z nich. Nebo rovnou obě!

Portská vína se těší celosvětové oblibě. Rodina Symingtonových má za sebou se svou značkou Graham’s již více než dvousetletou tradici a její portská patří mezi nejuznávanější vína svého druhu. Nyní se rozrůstá hned o dvě novinky v podobě blendů, které byly vytvořeny speciálním inovátorským postupem, aby byly skvělými bázemi pro míchané drinky. Červená i bílá varianta potěší každého milovníka tohoto silného vína.

Graham’s Blend N. 5 White Meio Seco Port je označeno podle páté generace rodiny Symingtonových, která nyní vstupuje do rodinného vinařství. Jedná se o svěží víno, které osloví i mladší generaci nepolíbenou světem portského. K výrobě Graham’s Blend N. 5 White Meio Seco Port byly použity dvě odrůdy portugalských hroznů vybrané pro jejich svěžest, které jsou po dozrání sbírány ručně. Následně jsou za studena fermentovány a díky tomu se může plně rozvinout ovocná i květinová charakteristika tohoto portského. Číslo 5 v jeho názvu má ještě jeden význam: symbolizuje pět ingrediencí, se kterými vykouzlíte naprosto geniální drink. Stačí vám Graham’s Blend N. 5 White Meio Seco Port, prémiový tonik, led, citron a máta. Dobrou chuť!

Graham’s Blend N. 12 Ruby Port je červeným zástupcem blendových novinek. Ani zde není číslo v názvu zvoleno náhodně: symbolizuje nejvhodnější hodinu pro sběr hroznů, aby si zachovaly svoji svěžest a plnou chuť, kterou je půlnoc. Hrozny použité na výrobu Graham’s Blend N. 12 Ruby Port jsou vybrány z vinice položené ve vyšší nadmořské výšce, kde je chladněji, a réva si tak více zachovává svěžest. To v kombinaci s pečlivým půlnočním sběrem zaručuje čerstvost, lehkost a aroma výsledného portského vína. Graham’s Blend N. 12 je moderní variací klasického Ruby Red. Pokud se rozhodnete vyzkoušet tuto novinku, zkuste ji smíchat se suchým šumivým vínem a dozdobit jahodou a plátkem pomeranče. Nebudete litovat!

Obě novinky značky Graham’s jsou ke koupi na www.1er.cz za 485 Kč v 0,75l lahvi.

                     

Adéla Krpatová                        

Podobné příspěvky

10 osvěžujících drinků, se kterými stylově přivítáte příchod léta

Afri

Jaké víno nejen na Valentýna?

Afri

Nejlepším vínem České republiky pro rok 2022 se stalo Chardonnay barrique

Afri