Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Premier Wines & Spirits nově spolupracuje s toskánským vinařstvím Marchesi de Frescobaldi

Přední distributor alkoholických nápojů Premier Wines & Spirits rozšiřuje svou nabídku o produkci prémiového toskánského vinařství Marchesi de Frescobaldi. Ochutnejte některé z jeho vín a posuďte sami dokonalou italskou harmonii, která je pro místní vína tak typická. Cin cin!

Společnost Premier Wines & Spirits na český trh přináší kvalitní a exkluzivní alkoholické nápoje. Její portfolio se nyní rozrůstá o novou vinnou nabídku, kterou zaštiťuje prémiové toskánské vinařství Marchesi de Frescobaldi. Z novinek si vybere každý milovník dobrého vína. Vína Marchesi de Frescobaldi jsou ztělesněním Toskánska a všech jeho krás a vášní. Vyberte si mezi nimi svého budoucího společníka pro romantické večery o samotě i příjemné chvilky s blízkými.

Chianti Rufina Riserva je typickým vínem pro toskánskou vinařskou tradici. Pochází z vinařství Castello Nipozzano a při ochutnání vás rovnou přenese do tohoto terroiru. Chianti Rufina Riserva má zářivě rubínovou barvu a ve vůni ucítíte tóny ostružin, borůvek, černých višní a rybízové marmelády s dozvukem květů a koření. Chuť je středně plná, šťavnatá a ovocná, a přitom příjemně elegantní, s jemnou mineralitou.

Chianti Rufina Riserva Castello Nipozzano seženete na www.1er.cz za 380 Kč.

Chianti Classico pochází z vinařství Tenuta Perano a jedná se o typické chianti z vinic v Gaiole. Chianti Classico je víno jasně fialovočervené barvy se středně intenzivní vůní, které dominují tóny planých třešní, brusinek a malin. V pozadí nechybí květinový nádech a koření. Na jazyku ucítíte středně plnou, svěží a šťavnatou chuť, která je primárně ovocná s pěknou kyselinkou.

Chianti Classico Tenuta Perano můžete pořídit na www.1er.cz za 400 Kč.

Brunello di Montalcino z terroiru CastelGiocondo je jiskrné, rubínově červené víno. Má středně intenzivní vůni připomínající ostružiny, višně a borůvky, kde dále doznívají tóny černorybízového džemu, sladkého koření a tmavých květů. Při ochutnání vína Brunello di Montalcino ucítíte bohatou a elegantní plnou chuť, která je šťavnatá a nechybějí v ní tóny peckového ovoce a koření.

Novinku Brunello di Montalcino CastelGiocondo můžete koupit na www.1er.cz za 1 050 Kč.

Víno Alie Rosé je zástupcem vín z vinařství Ammiraglia. Je pojmenované podle mořské nymfy z řecké mytologie, protože přesně takové je i toto víno – smyslné a krásné. Alie Rosé je růžové víno se střední viskozitou. Po přivonění ucítíte intenzivní tóny lesních jahod, bílých květů a kůry citrusových plodů, v pozadí vás okouzlí jemný minerální nádech. Ve sklence na vás čeká středně plná chuť s příjemným dozvukem lesního ovoce, citrusů a minerálů.

Alie Rosé Ammiraglia pořídíte na www.1er.cz za 275 Kč.

Lucente je skvostným zástupcem vinařství Luce. Víno má zcela exkluzivní rubínovou barvu s vyšší viskozitou. Vůně vína Lucente je intenzivní a bohatá, s tóny černých višní, ostružin, borůvek a moruší, v pozadí vás pak nadchne lehký tón čokolády, vanilky a koření. Chuť je plnější a šťavnatá, s ovocným dozvukem.

Víno Lucente Luce koupíte na www.1er.cz za 565 Kč.

Bílé víno Pomino Bianco z vinařství kolem panství Pomino se pěstuje v nadmořské výšce až 700 metrů a je rafinovanou a elegantní směsí odrůd Chardonnay a Pinot Blanc. Má jasně slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Po přivonění vás v nose polechtají tóny zelených jablíček a hrušek, exotického ovoce, a nechybí ani bohatá květinová složka. Chuť Pomino Bianco je středně plná, přímočará a velmi osvěžující, s výraznými ovocnými tóny.

Pomino Bianco můžete pořídit na www.1er.cz za 265 Kč.

                                                   

Adéla Krpatová                                  

Podobné příspěvky

Sezóna bezinek je tu, oslavte ji s limonádou Belvoir

Aleš Fritscher

Načerpejte inspiraci na horké drinky

Aleš Fritscher

Chemickou recyklací můžeme zrecyklovat i jiné materiály

Aleš Fritscher