Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Procházka v rozkvetlých sadech a polibek pod květy třešní, jabloní či jinými stromy

Stock 1.máj

Procházka v rozkvetlých sadech a polibek pod květy třešní je zvyk, který se u nás v Česku neodmyslitelně pojí s oslavou prvního květnového dne. Vznik tradice prvomájového líbání je ale nejasný. Polibek byl dříve nejspíše odměnou pro chlapce, kteří svým dívkám v noci na 1. máje vystavěli před domy tradiční májku. Ta měla totiž ostatním mužům z vesnice symbolizovat, že takové děvče již není k mání. Na některých místech je májka navíc chápána jako strážce obce a oslavována jako symbol lásky, plodnosti a mládí. Také o tradičním polibku pod rozkvetlým stromem se tradovalo, že ženám zajistí po zbytek roku krásu a plodnost.

O kapku lepší první máj

Ať už se k nám ale tento milý zvyk dostal jakkoli, je jisté, že se jedná o perfektní příležitost k tomu, jak můžete své druhé polovičce vyjádřit všechnu vaši lásku a oddanost. A aby byl společně strávený čas ještě o kapku lepší, nezapomeňte na své romantické rande vzít také některého společníka od Stocku! Sklenka výjimečně dobrého pití se totiž hodí nejen při květnové romantice.

Baileys OriginalBaileys

Vychutnejte si kvalitní irský likér Baileys Original, který přináší nezaměnitelnou chuť kakaových bobů a vanilky. Nebo si díky Baileys Deliciously Light užijte veškerou lahodnost Baileys, ale s o 40 % méně kalorií a 40 % méně cukru. Originální chuť Baileys je zkrátka ideálním doplňkem všedních i nevšedních okamžiků, díky čemuž se stává oblíbeným společníkem nejen všech zamilovaných párů.

Cena: 320 Kč/0,5l

Gordon’s PINK

Gin Gordon’s vzniká za použití přísad nejvyšší kvality a za svou typickou chuť vděčí kombinaci bobulí divokého jalovce, koriandru, anděliky a lékořice. Právě pro svou výraznou chuť se skvěle hodí do míchaných drinků a koktejlů. Nechte se tak inspirovat a oslavte svátek zamilovaných třeba s příchutí Gordon’s Premium Pink, která v sobě snoubí sladkost jahod a malin s příjemnou kyselostí rybízu. Všechny chutě nejlépe vyniknou, pokud tento gin sobě a své lásce namícháte s tonikem Fentimans a nápoj ozdobíte plátky čerstvých jahod.

Cena: 359 Kč/0,7l

Legendario

Jak zaručit, aby byl váš první máj skutečně výjimečný a nezapomenutelný? Okouzlete svého miláčka elixírem Legendario a vychutnejte si tento výjimečně sladký rumový likér. Vyrábí se ze směsi zralých melasových rumů, která si řádně odpočine v sudech z amerického dubu a následně je doplněná chutí macerovaných rozinek. Společně si ho vychutnáte nejlépe vychlazený při pokojové teplotě.

Cena: 469 Kč/0,7l

 

ROKU Gin

Roku znamená v japonštině „šest“ a právě tolik je základních surovin, které ginu propůjčily jeho charakteristickou bohatou a jemnou chuť. Kromě unikátní chuti a prvotřídních výrobních surovin vás zaujme výjimečným hexagonálním tvarem lahve vyjadřující vyváženost šesti japonských botanicals ze čtyř ročních období. Jarem vás provedou květy něžné sakury, létem energizující čajové lístky Sencha a Gyokuro, podzimem pepř Sansho a zimou lahodný citrus Yuzu. Nejlépe si ho se svým miláčkem vychutnáte v kombinaci s tonikem Fentimans a čerstvým zázvorem.

Cena: 789 Kč/0,7l

Tanqueray

Pokud vy nebo vaše polovička patříte k milovníkům tradičního suchého ginu, Tanqueray London Dry Gin je bezesporu ten pravý. Jeho chuť je postavena na čtyřech ingrediencích – jalovci, koriandru, andělice a lékořici. Skvěle mu to sluší v kombinaci s tonikem, spoustou ledu a plátkem osvěžujícího grepu, ale perfektně vám poslouží i jako základ pro řadu dalších koktejlů. Jednoduše univerzální záležitost pro každou romantickou chvíli.

Cena: 529 Kč/0,7l

Stock_Dynybyl Violet s lahvíDynybyl Gin Violet

 Tento lehký, lehce nafialovělý gin pobaví všechny milence nejen svou barvou, ale především perfektním spojením jalovce a čerstvých borůvek. Z výrazné a charakteristické vůně a chuti máte možnost vytvořit své drahé polovičce skvělé koktejly, které se hodí nejen na prvomájové rande. Nezklame vás ale ani v klasické kombinaci s tonikem, ledem a ozdobený snítkou rozmarýnu a čerstvým plátkem citronu.

Cena: 169 Kč/0,5l

LemonadePrvomájový růžový tip!

Fentimans Rose Lemonade obsahuje citronovou šťávu a vzácný růžový olej Otto, který pochází ze světoznámého údolí v bulharském Kazanlaku. Ten dodává limonádě její světle růžovou barvu a nezaměnitelně jemnou a zároveň intenzivní chuť růží. Skvěle chutná nejen samotná, ale i v míchaných nápojích.

Cena: 54 Kč/0,275l

Michaela Janková

www.bartidashop.cz

 

Podobné příspěvky

Vyměňte zápřah za pohodu s vodkou Amundsen s etiketou od umělé inteligence

Redakce

Značka Bartida byla založena v roce 2006

Redakce

Dárek, se kterým si užijete podzim chutněji

Redakce