Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Rumová novinka přímo z Mauricia

rum

Moře a léto k sobě neodmyslitelně patří. A jak lépe si zprostředkovat tuto atmosféru i v pohodlí domova než díky vašim chuťovým pohárkům. Novinka The Pearl of Mauritius vás přenese na exotický ostrov na jazyku i v mysli.

Rumová novinka přímo z Mauricia

Novinka od společnosti Premier Wines & Spirits vás zve na Mauricius, na horké posezení k oceánu, na pole cukrové třtiny, sopečnou půdu a do blankytně modrých lagun. Přesně tak se totiž budete cítit při ochutnání rumu The Pearl of Mauritius, který pochází přímo z pohádkového ostrova v Indickém oceánu, a přináší vám tak vskutku autentický zážitek.

V  chuti ucítíte typické místní suroviny, jako jsou vanilka, ořechy, tropické ovoce nebo exotický kardamom, které dokonale souzní ve společné harmonii a potěší vás intenzitou vůně i chuti. Základem je cukrová třtina a z ní vydestilovaný kvalitní rum, jenž se na ostrově vyrábí již od 17. století. Mauricijská třtina má specifickou chuť, která se odráží i v chuti a vůni rumu. Ostrov Mauricius je přezdívaný jako perla Indického oceánu, a The Pearl of Mauritius je perlou mezi rumy. Nezklame žádného milovníka kvalitního alkoholu a už první doušek vás přenese na exotickou dovolenou.

Tipy na drinky:

Lagoon

3 cl The Pearl of Mauritius

2 cl tmavého suchého rumu

2 střiky grapefruit bitters

1,5 cl broskvového likéru

1 cl cukrového sirupu

2 cl limetové šťávy

t iki ovocná ozdoba

Nalijte rumy do nízké sklenice, přidejte bitters a likér s cukrovým sirupem, promíchejte a dolijte limetovou šťávou. Dozdobte ovocem a můžete podávat.

Ocean

4 cl The Pearl of Mauritius

2 střiky cherry bitters

0,5 cl limetové šťávy

top up melounová limonáda

limeta

Do vysoké sklenice přidejte postupně The Pearl of Mauritius, limetovou šťávu, bitters a dolijte melounovou limonádou. Sklenici s drinkem ozdobte plátkem limety.

Volcano

5 cl The Pearl of Mauritius

2 cl sladkého vermutu

2 střiky chocolate bitters

pomerančová kůra

Ve sklenici na víno smíchejte všechny ingredience a nezapomeňte na plátky pomerančové kůry (vytvoříte je například pomocí škrabky na ovoce a zeleninu). Na zdraví!

Novinku The Pearl of Mauritius pořídíte na webových stránkách www.1er.cz za 995 Kč.

Adéla Kubaštová Tomáš Iľko

www.double-u.cz

Podobné příspěvky

Rodinné vinařství Markus Molitor představuje podzimní nabídku  

Afri

Test mletých mas příliš nepotěšil

Afri

dTest: Kuchyňské utěrky nejsou zárukou dokonalé hygieny

Afri