Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Vánoce s nádechem ginu

gin-dárkové balení

Gin sice pochází z Nizozemska, ale to by nebyli ti praví Češi, aby si nevytvořili vlastní receptury, které našincům velmi chutnají. V Garage22 jsou toho důkazem. Přímo u nich tak můžete sehnat ty nejlepší giny, které jste kdy ochutnali. Jedná se o první řemeslnou destilerii v Praze, kde vaří nejen autentický London Dry Gin, ale také Contemporary style a Signature Botanical Gin za použití špičkové techniky a pečlivě vybraných surovin. 

Tipy na vánoční dárky – ručně vyráběný gin Garage22 

Ještě stále přemýšlíte, čím obdarovat blízké o letošních Vánocích? Zkuste být letos originální, zapomeňte na ponožky nebo spotřebiče, ale darujte zážitek. Ale pozor, tenhle je nejen záživný, nýbrž i výživný. Ten, kdo má rád kvalitní alkohol, u stromečku po rozbalení překvapením od vás zajásá…

Zážitkový dárek

Milovníkům ginu můžete letos pod stromeček nadělit vstupenku na prohlídku, takzvanou Tour de Distillery Garage22, během které se dozvíte řadu zajímavých informací o historii ginu i jeho výrobě. Seznámíte se s autentickým přístupem zdejších lihovarníků a nahlédnete pod pokličku jejich destilační techniky.

Tour zahájíte welcome drinkem, na který volně navážete řízenou degustací. Ochutnáte nejen zdejší bestsellery, které se pyšní řadou světových i lokálních ocenění, ale také novinky nebo limited edice. 

Není láhev jako láhev

Obdarovaný nepohrdne ani dárkovým boxem, do kterého můžete zvolit láhev ginu dle vlastní volby, například Gin22, Summer Gin, Habanero Gin nebo Blue Gin. Součástí balení jsou i dvě broušené skleničky, vhodné na kratší a intenzivní koktejly. S tímto setem se pak stanete nejoblíbenějším domácím barmanem. 

Vánoční speciálka

Bestsellerem Garage22 je Gin22, nad kterým se budou sbíhat sliny všem starším 18 let u stromku. Jedná se o London Dry Gin, díky kterému ucítíte na jazyku nejen grep a citronovou kůru, ale smysly vám zamotá heřmánek a nakopne vás lehce pikantní kubébový pepř. Komplex chutí uzavře kafrová limeta a kardamom. 

Tento prémiový destilát z jalovce získal v letech 2021 a 2022 prestižní ocenění na světové soutěži IWSC, na které zaujal porotu svou vyváženou a působivou chutí. Aby utvrdil konzumenty ve své dokonalosti, dosáhl loni úspěchu i na světovém klání World Gin Awards, kde obsadil stříbrnou příčku v kategorii London Dry Gin. Tenhle Gin tak píše světové dějiny na poli mezi odborníky, a může začít psát dějiny i u vás doma…

fotokredit: Garage22/TomasTejkl

Eva Polívková

Podobné příspěvky

Vyrazte do nového pubu v Karlíně

Redakce

Sobotní Smíchov Street Food v areálu pivovaru Staropramen oživí 400 tanečníků!

Jaroslav Hauer

PŘIPIJTE SI NA DEN VZNIKU SAMOSTATNOSTI NOVINKOU BOŽKOV REPUBLICA HONEY S POCTIVÝM VČELÍM MEDEM

Redakce