Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Vychutnejte si prvotřídní pálenky od Bartidy, které vás potěší v každém počasí 

Hruškovice

Venkovní teploty začínají sice pomalu stoupat, ale zima je stále v plném proudu. Většina z nás se tak po návratu z lyžovačky nebo dlouhé procházky zimní krajinou nemůže dočkat, až se v pohodlí svého domova zahřeje skleničkou něčeho dobrého. Právě pro tyto příležitosti jsou jako dělané poctivé české pálenky od Bartidy. Ať už jste milovník klasických pálenek, jako je Hruškovice, Slivovice či Meruňkovice, nebo dáváte spíše přednost skleničce něčeho netradičního – třeba francouzskému Calvados, s destiláty od Bartidy nikdy nešlápnete vedle. Nejen, že skvěle chutnají a jsou vyrobeny z těch nejlepších surovin, ale navíc se pyšní i stylovým minimalistickým designem. 

A pokud místo panáků preferujete spíše míchané drinky, přinášíme vám tipy na originální teplé i studené nápoje, které mají ten správný říz!

Cold Punch

Ochutnali jste někdy studený punč? Zkuste si ho namíchat s francouzskou pálenkou Calvados a zázvorovým pivem.

Do sklenice vložte led, nalijte 4 cl Bartida Calvados a přilijte 1,5 dcl zázvorového piva. Nakonec ozdobte celou skořicí.

Schnapps Tea

Prohřejte své tělo zevnitř s vynikajícím šnapsem s tóny pravé české hruškovice.

Do broušené sklenice nalijte 4 cl Bartida Hruškovice, 2 cl hruškového džusu a horkou vodu. Na závěr ozdobte čerstvým zázvorem.

Plum-Berry

Jen švestková to může být! Dopřejte si něco opravdu speciálního – třeba kombinaci voňavé slivovice a brusinek. 

Do whisky sklenice vložte led, přilijte 4 cl Bartida Slivovice, 1,5 dcl brusinkového džusu, a nakonec ozdobte třešničkou. 

Fotografie: archiv Stock-Plzeň Božkov

PR TIP

BARTIDA SLIVOVICE

Ikona mezi českými destiláty vyniká svou poctivostí, jemnou zaoblenou chutí a charakteristickou vůní čerstvých švestek. Vyrábí se pečlivým procesem z toho nejkvalitnějšího švestkového kvasu a je třikrát destilovaná. Slivovice zraje tři roky v nerezových sudech, a právě díky nim si zachovává svou nezaměnitelnou chuť.  

Objem: 0,7l

Obsah: 47 %

Doporučená cena: 569,- Kč 

www.bartidashop.cz

O společnosti STOCK Plzeň-Božkov

Společnost STOCK Plzeň-Božkov, jenž patří do StockSpirits Group, je jedničkou na českém trhu, která svým zákazníkům přináší tradiční a oblíbené značky lihovin již více než 100 let. S portfoliem čítajícím více než 120 značek je lídrem na trhu. Prodává populární výrobky značky Božkov, Fernet Stock a oblíbené vodky Amundsen a Pražská vodka. Dále distribuuje úspěšné značky jako nejprodávanější importovaný rum v Česku Captain Morgan, nejsilnější značku skotské whisky na světě Johnnie Walker, oblíbený krémový likér Baileys, nejprodávanější bourbon Jim Beam, koňak Courvoisier a mnohé další. Do jeho portfolia patří také ovocné a bylinné likéry Bartida Original nebo distribuční značka kubánského rumu Legendario. Od roku 2021 STOCK Plzeň – Božkov distribuuje i všechny prémiové značky společnosti Diageo a luxusního portfolia „Reserve“, mezi nimi je rum Zacapa, gin Tanquerey nebo bourbon Bulleit. Více na www.stock.cz      

Michaela Janková

 

Podobné příspěvky

V pražském Karlíně vznikne první čistě veganská zmrzlinárna

Redakce

100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2022

Redakce

Slavte chutně a bez výčitek

Redakce