Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Zahrádka na břehu Čertovky nabízí romantický výhled do parku Kampa

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS provozuje venkovní zahrádku u restaurace OLD ARMOURY PRAGUE, která se nachází v historické budově ze 17. století v nádherném prostředí Malé Strany v Praze, přímo u parku Kampa na břehu Čertovky. Zahrádka, která se nachází pod korunami stromů a nabízí výhled na malebný park Kampa a představuje idylické místo k odpočinku.

„Venkovní zahrádka je snadno přístupná po můstku přímo z Kampy a nabízí jedinečnou možnost vychutnat si pivo, víno, nealko a k tomu třeba i něco dobrého z grilu s výhledem na romantický park Kampa. Rádi bychom tuto jedinečnou lokalitu s neopakovatelnou atmosférou, kterou mnozí Pražané ani neznají, otevřeli všem,“ říká Lukáš Pytloun, generální ředitel sítě PYTLOUN HOTELS, a dodává: „Během letních měsíců bychom hostům rádi nabídli také hudební produkci, a další zajímavé akce. To místo má opravdu zvláštní kouzlo, kterého by byla velká škoda nevyužít.“

Historie budovy:

První písemná zmínka o komplexu budov, kde se nachází Michnův palác a Pytloun Old Armoury Hotel Prague s restaurací, pochází z roku 1293. V roce 1330, královna Eliška Přemyslovna založila klášter na této půdě, který byl, podle zprávy kronikáře Vavřince z Březové, v bouřích dnů a událostí roku 1420 vydrancován a vypálen. Dle dalších zápisů v historických kronikách té doby zde již od roku 1587 opět vzkvétaly zahrady se štěpnicemi, vodárnou a Lusthausem. Od roku 1618 až do svého úprku z Čech zde rukou pevnou, ale i štědrou vládl slovutný Matyáš, pan z Thurnu, spolu se svou krásnou paní Zuzanou… Další zmínka pochází z konce 17. století, což je nejdůležitější období pro Michnův palác a Pytloun Old Armoury Hotel Prague. Michnův palác byl postaven v renesančním stylu a šestkrát přestavěn. V této době byla postavena jízdárna a stáje, které nyní slouží jako hotel a restaurace (Pytloun Old Armoury Hotel Prague). Od roku 1767 se palác stal sídlem rakouské armády. V roce 1921 koupila palác Česká obec sokolská, která jej spravuje doposud. Buďte vítáni na dvoře Matyáše z Thurnu ve “Staré zbrojnici“, věhlasném to sídle v samém centru pražské Malé Strany.

Ondřej Hampl

Podobné příspěvky

Bageterie Boulevard se rozšiřuje v rámci celé České republiky

Afri

Objevte kouzlo jednoduchosti s prvotřídním japonským ROKU Ginem

Afri

Rumová značka El Clásicoc představuje dvě exkluzivní novinky

Afri