Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Zkuste se zasnít a představte si léto

gin

Zkuste se zasnít a představte si české léto, někde uprostřed louky, která je obklopená hlubokými lesy, kde vás ohromí vůně meduňky, pampelišky či chuť brusinek, ostružin a spousta dalších bylinek či koření. Symfonie začíná… Přesně takové pocity vás naplní při ochutnání nového Bohemian Ginu.

Na trh přichází nový bohémský gin z české louky, vznikl ve spolupráci s Martinem Žufánkem

ginPremier Wines & Spirits ve spolupráci s kořenářem a paličem Martinem Žufánkem uvádí na trh unikátní novinku Bohemian Gin. Jak už název napovídá, tento gin je inspirován českou krajinou – žádné náhrady, žádné líbivé citrusy, pouze bohémská krása z našich luhů a hájů. Lahodný destilát vás dokáže odpoutat od šedi běžných dní a dovolí vám povznést se nad všechny trable, protože v momentě, kdy jej ochutnáte, bude pouze „tady a teď“. Na lahev samotnou je radost pohledět, vystihuje soulad přírody a touhy po životě. Martin Žufánek, tvůrce tohoto ginu, se inspiroval tradicí českého kořenářství a jeho nadšení pro lihovarnictví se mu povedlo přenést přímo k vám. Uvolněte se, pohrajte si s každým douškem v ústech, protože ve sklence máte tekutý poklad.

ginZáklad Bohemian Ginu tvoří líh z tradičního českého lihovaru v Kojetíně, který je díky své kvalitě ideálním základem pro další cestu za výsledným produktem. Černý jalovec v kombinaci s bylinkami, kořením a lesními plody, jako jsou meduňka, brusinka či pampeliška, vnáší do ginu lahodné chutě, a vzniká tak jedinečná kombinace bohémského srdce ginu, která hladí po jazyku a odpoutává od starostí. Vše je v dokonalé harmonii, vše spolu ladí, zkrátka je to koncert pro duši i chuťové pohárky. Pod dohledem mistra palírníka a kořenáře se všechny pečlivě vybrané bylinky a lesní plody spolu s kořením macerují 36 hodin za studena. Následně v unikátním ginovém kotli vznikne po dvojnásobné destilaci surový základ. Ten se poté doředí čistou demineralizovanou vodou z Boršic do finální podoby a Bohemian Gin se svými 45 % alkoholu je na světě. Do detailu promyšlené dílo je dokonáno, a vy se tak můžete těšit na chuťový zážitek, o kterém jste ani nevěděli, že ho potřebujete zažít. Nechte se unést na českou louku a zasněte se chvilku… Vychutnejte si čistý nebo v ideálním G&T páru s tonikem Thomas Henry Botanical Tonic. 

Tipy na drinky

Bohemian

gin4 cl Bohemian Ginu

Thomas Henry Botanical Tonic

borůvky

okurka

Do vysoké sklenice nalijte Bohemian Gin, přidejte kvalitní Thomas Henry Botanical Tonic a nakonec vložte pár borůvek (můžete je předem zamrazit, tím drink lehce zchladíte). Hotový nápoj ozdobte plátkem okurky – ideálního slabého plátku docílíte například škrabkou na ovoce/zeleninu.

 Bohemian tajm

gin4 cl Bohemian Ginu

4 cl Dietz jablečného džusu

1 cl medové vody

1 cl citronové šťávy

ostružiny

kolíček s tymiánem

Do nízké sklenice vložte ostružiny a pomačkejte je (tak, aby se z nich uvolnila šťáva). Přilijte odměřené množství ginu, doplňte džusem, medovou vodou (připravíte smícháním vody a medu v poměru dle vaší chuti), citronovou šťávou a na závěr nezapomeňte na snítku tymiánu. Můžete ještě vhodit pár celých ostružin na ozdobu.

Bohemian rouge

4 cl Bohemian Ginu

4 cl Dietz brusinkového džusu

1 cl bezového likéru

1 cl limetkové šťávy

limetková kůra

I na tento drink se vám bude hodit vyšší sklenice. Začněte ginem, poté přidejte džus, bezový likér a šťávu z limetky. Na okraj sklenice můžete jako ozdobu přidat libovolně vytvarovanou limetkovou kůru. Na zdraví!

Bohemian Gin koupíte na stránkách www.1er.cz

Pouze zde bude k sehnání také část z prvních 500 číslovaných lahví, které jsou součástí limitované a jedinečné edice.

                                                

Adéla Kubaštová                                                              Tomáš Iľko

www.double-u.cz                                                                www.double-u.cz

Podobné příspěvky

Rumová značka El Clásicoc představuje dvě exkluzivní novinky

Afri

Pořad plný chutí a vůní

Afri

V Poslanecké sněmovně byla vyhlášena sedmička Parlamentních vín 2020

Afri