Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Bydlení Kulinářské speciality

Hrubá stavba rezidenčního komplexu Barrandez-vous je dokončena

Barrandezvous_park

Pražský Barrandov postupně získává další výrazný bytový komplex, neboť rezidenční projekt Barrandez-vous dokončil hrubou stavbu. Developerská společnost Top Estates Group pokračuje ve stavebních činnostech a proměňovat se postupně začíná také vnitroblok s rozlehlým parkem pro společná setkávání, což je jedním z hlavních cílů projektu – poskytnout intenzivní propojení bydlení s přírodou.

Hrubá stavba rezidenčního komplexu Barrandez-vous je dokončena a projekt vstupuje do závěrečné fáze

Projekt Barrandez-vous se 169 bytovými jednotkami vzniká v unikátní lokalitě, v blízkosti přírodní rezervace Prokopské údolí a zároveň s rychlým spojením do centra Prahy. Za několik měsíců od spuštění prodeje je díky všem jeho benefitům prodáno 70% bytových jednotek a budoucí majitelé bytů se budou moci nastěhovat již na konci roku 2022.

Byty nabídnou svým majitelům nadstandardní komfort bydlení, neboť téměř každá bytová jednotka má k dispozici svůj venkovní prostor pro relaxaci – lodžii, terasu či předzahrádku. Samozřejmostí je také možnost parkovacího stání v podzemních garážích. Unikátnost stavby doplňují také atraktivní architektonické prvky, jako např. snížené okenní parapety pro možnost posezení u velkoformátových hliníkových oken a propojení s okolní přírodou. Také volbě materiálů pro výběr standardů byla věnována velká pozornost, od dřevěných třívrstvých podlah až po nadčasové produkty vysoké kvality pro designové řešení koupelen.

Barrandezvous_stavbaKrajinnou architekturu přilehlých zahrad a parku ve vnitrobloku zpracoval Ateliér Flera, který se bude dále podílet i na jeho realizaci. „Při tvoření návrhu jsme se snažili do konceptu implementovat nejen prvky typické pro danou lokalitu, ale především citlivě rozmístit zeleň, která bude svou proměnlivostí v různých ročních obdobích doplňovat celkový charakter parku a také osvětlení, vytvářející působivou večerní atmosféru“  říká krajinný architekt ateliéru Flera Ferdinand Leffler.

Architektonické zpracování zahrady je založeno na výrazném propojení s přírodou. Zahrada by měla být útočištěm budoucích rezidentů, kterým poskytne prostor pro relaxaci a přátelská setkávání. Součástí plánu je piknikové místo a relaxační zóny, venkovní prostranství doplní i amfiteátr s dřevěnými schodišťovými stupni.

Pozornost bude dále věnována zeleni u soukromých předzahrádek a teras jednotlivých bytů. Možnost venkovní relaxace v rámci svého obydlí se v posledním roce pandemie ukázala jako jeden z důležitých aspektů při koupi bytu. Pandemie a její následky se postupně začaly v realitním trhu projevovat i v dalších rovinách, stavebnictví znejistělo kvůli obavám z nedostatku materiálu či pracovních sil.

“I přesto, že byly avizovány velké výpadky v dodávkách pro výstavbu developerských projektů, díky připravenosti našeho týmu a spolehlivým dodavatelům, se s touto skutečností v projektu nepotýkáme a ani v následujících měsících nepředpokládáme zdržení stavebních prací. Výstavba tedy běží podle plánu a vyhlížíme další milníky v projektu” říká Petr Teplý, společník Top Estates Group.

„Projekt nám doslova roste před očima a kooperace celého týmu funguje velmi dobře. Já osobně se těším na finální vzhled parku ve vnitrobloku, neboť ten posouvá Barrandez-vous mezi mimořádné projekty,“ komentuje Dušan Dvořák, druhý ze společníků Top Estates Group.

O skupině Top Estates Group:

Skupina Top Estates Group se zaměřuje na prémiový rezidenční development a polyfunkční projekty. Její součástí je jak developerská, tak stavební firma. Působí v Praze, Brně a Bratislavě a aktivně připravuje rozvoj projektů v hodnotě přes 7,5 miliard Kč, které by měly nabídnout několik desítek tisíc kancelářských a retailových ploch a přes tisíc bytů.

Partneři Top Estates v rámci Top Estates Holding realizovali projekty Barrandovská́ zahrada, Truhlárna, Milhouse, Sakura a Bleriot, ve výstavbě je aktuálně projekt Barrandez-vous, na Slovensku připravuje rezidenční komplex Portum Towers. Mezi dosud nejúspěšnější projekty patří Sakura. Byla první́ rezidencí v Česku pracující́ s principem visutých zahrad a pro rok 2020 byla nominována mezi čtyři finalisty unikátních staveb světa kategorie Future Projects – Residential, v rámci největší světové architektonické soutěže WAN Awards. Projekt Truhlárna se stal vítězem v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu soutěže Best of Realty 2018 a prvenství v roce 2019 obhájil také projekt Barrandovská́ zahrada.

Více informací naleznete na

https://www.topestates.cz/

www.barrandez-vous.cz

 

Dagmar Machancová

 

Podobné příspěvky

V pražské Troji vyrostlo stanové městečko pro lidi bez domova

Afri

Nejprodávanějším chlebem je stále Šumava. Ale trh se mění

Ilja Hynek

Po pandemii koronaviru se nám možná nevyhne ani další krize – ekonomická

Afri