Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Bydlení

Jak si vybrat byt a jak ho zrekonstruovat?

dvere

Chystáte se koupit starší byt, který poté zrekonstruujete? Jde o skvělý způsob, jak za rozumnou cenu získat bydlení, které přesně bude odpovídat vašim představám. Na druhou stranu jde o složitější cestu, při které potkáte spoustu nástrah. Jak tedy postupovat, aby komplikací bylo co nejméně?

Jak si vybrat byt a jak ho zrekonstruovat?

rekonstrukce bytuVíte, na co máte? Vše si dobře spočítejte

Koupě nemovitosti patří k jedněm z největších životních investic. Nic na tom nemění ani fakt, že je byt v horším stavu a vyžaduje rekonstrukci. Koupí takového bytu sice nepochybně ušetříte několik desítek či stovek tisíc korun, za hubičku však nemovitost nepochybně nebude. Počítejte navíc s tím, že ušetřenou částku minimálně z části vrátíte do nemovitosti zpět.

Je tedy nutné si důkladně celou investici propočítat. Jaké jsou vaše příjmy a úspory? Budete potřebovat hypoteční úvěr a máte reálnou šanci na něj dosáhnout? Propočítat musíte i přibližnou finanční náročnost rekonstrukce, abyste věděli, zda je cena nemovitosti odpovídající jejímu stavu. Při chybných výpočtech se může stát, že celkový výdaj bude vyšší než při koupi bytu, který je připraven k nastěhování.

Stanovte si jasné priority

bydleniPři výběru bytu určeného k rekonstrukci si tedy stanovte jasné priority. Vymezte si preferované lokality, dispozice bytu, patro a další vybavení (sklep, výtah, balkon), formu vytápění apod. Čím podrobněji budete mít stanovenou představu, tím lépe. Při finální volbě bytu vždy pravděpodobně budete muset udělat určité kompromisy, nemělo by jich však být příliš.

Stejně tak u rekonstrukce si vytvořte co nejkonkrétnější představu. Ve spolupráci s odborníky, kteří zpracovávají profesionální návrhy interiérů Prahavytvořte konkrétní vizualizace a finanční plán.

Důvěřuj, ale prověřuj – důkladně

Pří nákupu a rekonstrukci nemovitosti se nevyhnete spolupráci s mnoha lidmi. Vybírejte si takové, kterým můžete důvěřovat. Jde o investici v řádu milionů korun, není tedy radno spolupracovat s někým, komu nevěříte.

Počítejte s realitním makléřem, právním poradcem, stavební firmou, interiérovým designérem, nábytkáři a dalšími řemeslníky. Všechny smlouvy, rozpočty i provedenou práci důkladně překontrolujte a ihned konzultujte či reklamujte nesrovnalosti. Předejdete tak pozdějším problémům a nepříjemným překvapením.

PR

Foto: https://pixabay.com/photos/house-keys-key-the-door-castle

Podobné příspěvky

6. – 8. 2. 2020 PVA EXPO PRAHA LETŇANY

Afri

PRVOREPUBLIKOVÁ ZNAČKA ČESKÝCH LIHOVIN DYNYBYL UVÁDÍ NA TRH NOVÝ JALOVCOVÝ GIN S PŘÍCHUTÍ BEZINKY  

Afri

Vybíráte pozemek? Pozor, ať nekoupíte zajíce v pytli

Afri