Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Bydlení Pozvánky na akce

LIVI´N – Mé pražské bydlení

Matěj Dereck Hard
“Jsem rodilej Pražák z Vinohrad. Moje město zbožňuju, což nejspíše dokazuje i fakt, že mám Prahu vytetovanou na levý ruce. Procestoval jsem velkou část světa, od evropských zemí, Japonsko Rusko, Afriku až po USA, ale nikde není tak krásně jako v matičce Praze. Ten pocit, když se z nějaký cesty vrátím domů, do stověžatý Prahy, je prostě nepopsatelnej … “

Fotograf Matěj Dereck Hard mapuje uměleckou formou bydlení předních pražských umělců, hudebníků, sportovců a dalších v jeho autorské rubrice Livi´n. Série vychází pravidelně na RedBull.cz a v roce 2017 vyhrála soutěž Czech Press Photo – Grant Prahy a cenu PICTOART. Společnost PICTOART také vytiskla vystavené fotografie.

Livi´n – Mé pražské bydlení
Autor: Matěj Dereck Hard
Datum trvání výstavy: 17. ledna – 24. února 2019 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út – pá: 11 – 18 / so – ne: 10 – 18
Místo:  Czech Photo Centre, Velká síň CPC,  Seydlerova 2835/4, Praha 5 (Nové Butovice)

LIVI´N je rozsáhlý soubor mapující bydlení zajímavých lidí v Čechách a na Slovensku, jednotlivé story pravidelně vychází na Red Bull CZ i SK. Vystavený výběr představuje bydlení úspěšných a tvůrčích lidí žijících v Praze. Jedná se hlavně o hudebníky, sportovce, vizuální umělce, tanečníky, herce, modelky a mnohé další.
Málokomu se poštěstí vidět krásu Prahy zevnitř, vidět krásné, neotřelé byty a nahlédnout do soukromí úspěšných a tvůrčích lidí, žijících v našem hlavním městě.

Matěj Dereck Hard se narodil v roce 1985 v Praze, kde dodnes žije a tvoří. Je magistrem v oboru tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Již před studiem se fotografii věnoval na profesionální úrovni, v té době se jednalo zejména o akční sportovní fotografie freestyle BMX do specializovaných časopisů.
Své volné tvorbě se začal věnovat během studií a často je označována za fotografický pop-art POPHOTO. Zaměřuje se na inscenovanou a aranžovanou fotografii.
Vydal několik fotografických publikací a knih, měl několik autorských výstav. Byl několikrát oceněn v soutěži Czech Press Photo, 2010 Canon Junior Award, 2017 Grant Prahy a v roce 2018 byl dvakrát nominován v kategorii Lifestyle.

 

Podobné příspěvky

HARMONY PRAGUE OPĚT NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI

Šebík

Pozvánka na koncert Nazareth+Keks+Turbo, 8.7. 2016, Konopiště……..

Šebík

Poutníci vyrazili na Tetín

Afri