Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
děti Školství

Pražský radní Jan Chabr sehnal od městských firem počítače na distanční výuku

Mgr._Jan_Chabr

Praha pomůže rodinám s nedostatkem výpočetní techniky, školáci se nebudou muset o počítač dělit s rodiči. Epidemie koronaviru nás zasáhla nepřipravené. Nezbytná vládní opatření tak postihují všechny, bez ohledu na pohlaví, věk či sociální status. Proto je v této době důležité, víc než kdy jindy, si navzájem pomáhat. A přesně to dělá nyní pražský radní Jan Chabr, který se rozhodl pomoci školákům i jejich rodinám s nedostatkem výpočetní techniky: „Situace je mimořádná a málokdo má doma počítače pro všechny členy domácnosti,” vysvětluje radní.
PC laptobK zavřeným školám se v uplynulém týdnu přidala také povinnost zaměstnanců vykonávat práci z domova, pokud je to jen trochu možné. Tzv. home office může být pro řadu lidí skvělou variantou, pro jiné ale noční můrou. Být co nejvíce efektivní v kombinaci s domácí výukou školou povinných potomků, může být v řadě případů problém. A nejde jen o koncentraci a klid, ale také o sdílení výpočetní techniky.

Ačkoliv počítač má dnes k dispozici téměř každá domácnost, ne vždycky najdete doma tolik počítačů, kolik je členů domácnosti. A to může být v dnešní době problém. Zejména rodiny s více dětmi se tak dostávají do situace, kdy nemohou zároveň rodiče pracovat a děti studovat.

pcS řešením tohoto problému přišel pražský radní pro oblast správy majetku Jan Chabr. Oslovil městské společnosti, které disponují vyřazenou výpočetní technikou, aby daná zařízení poskytly prostřednictvím školského odboru města žákům ze škol, kde tento problém řeší. „Je to sice jen malý krůček, ale i v tzv. lockdownu musíme myslet na budoucnost. A vzdělání nejmladší generace je základním předpokladem jakékoli budoucnosti,” říká k situaci radní Jan Chabr.

Oslovené společnosti se tak snadno a bez nákladů na recyklaci zbaví vysloužilé techniky a školáci dostanou možnost využívat počítače ke studiu kdykoliv to budou potřebovat.

 

Sabina Prokopcová

Michaela Celárková

Podobné příspěvky

Ukažte svému Onl@jnovi to, co nezná – skutečný svět!

Afri

ZLATÝ OŘÍŠEK 2020

Afri

Pusťte učně do škol!“ volají ředitelé škol

Afri