Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

17. ročník ankety DĚDEČEK AUTOMOBIL.

8.listopadu 2021 od 14.00 hodin v prostorách Senátu Parlamentu ČR se uskuteční pod záštitou místopředsedy Senátu PČR Jana Horníka slavnostní předání ocenění vítězům17. ročníku ankety DĚDEČEK AUTOMOBIL.

17. ročník ankety DĚDEČEK AUTOMOBIL

Laurin a KlementSlavnostní vyhlášení výsledků ankety Dědeček automobil se již konalo na mezinárodních autosalonech, při premiéře muzikálu, v divadlech, na radnici či v poslanecké sněmovně. Každoročně jsou vypsány kategorie a hodnocena historická vozidla, osobnosti, oborové akce a za víc než 17 let se tento projekt stal mimořádnou událostí v oboru historického motorismu.

Nominace, kterými se porota zabývala, byly realizovány v roce 2019. S ohledem na současnou společenskou situaci se vyhlášení a předání ocenění v lehkém skluzu. Následující 18. Dědeček automobil na základě rozhodnutí poroty bude realizován v režimu kategorie Dědeček sympatie.

Tradičním vyhlašovatelem ankety je Mobile muzeum ČR ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů, Klubem motoristických publicistů, Syndikátem novinářů ČR a Syndikátem severočeských novinářů.

Záštitu nad touto akcí převzal místopředseda Senátu PČR pan Jan Horník.

Když byla v roce 1898 dokončena výroba prvního automobilu u nás v Kopřivnici, nikdo netušil, kde za víc jak 120 let náš průmysl bude, kolik aut se bude ročně vyrábět a prodávat. O 5 let dříve liberecký baron Theodor von Liebieg již vlastnil první automobil v Čechách, kraj okolo Liberce byl průmyslovým centrem Rakousko-Uherska a k nejvýznamnějším kosmopolitním osobám patřil právě Theodor von Liebieg, pionýr motorismu.

V této souvislosti je třeba připomenout, že za několik málo dnů započne rok Předsednictví ČR v radě EU, rok 2022, v jehož průběhu také uplyne 150 let od Theodora von Liebiega. 

Ivan Rössler 

https://www.agenturarossler.com/

https://www.beat-festival.cz/

Podobné příspěvky

V KOUPELNĚ JAKO V PROFESIONÁLNÍM BARBER SHOPU

Afri

Pride Gallery Blend: Káva, která chutná a nedělá rozdíly v lásce

Afri