Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

Anděl mezi zdravotníky 2021

Anděl mezi zdravotníky

Druhý ročník projektu Anděl mezi zdravotníky zahájil jeho ředitel David Novotný soustředěním dvanácti pracovníků ze zdravotnických oborů v luxusního wellness hotelu Chateau Šanov nedaleko Rakovníka. Nejednalo se jen o sestry a lékaře, ale také pečovatele, farmaceuty, fyzioterapeuty, laboranty, které do soutěže nominovali jejich nadřízení, kolegové či pacienti.

Anděl mezi zdravotníky 2021

Anděl mezi zdravotníkyNáplní třídenního pobytu byla relaxace, propojená s nafocením kalendáře všech finalistů se známými osobnostmi. Každý večer byl pak zakončen koncertem.  

Stejně jako loni, záštitu nad 2. ročníkem projektu Anděl mezi zdravotníky přijala dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová. Její tvář se objeví také v „andělském kalendáři“. Kalendář ještě nikdy nefotila, o to víc si atmosféru soustředění užívala.  „Od té doby, co bylo první finále Anděla v Náchodě, uběhl nějaký čas. Ta práce byla pro zdravotníky náročná a asi ještě dlouho bude, proto jsem ráda, že jsme se tady mohli sejít společně, trošku víc v klidu, v pohodě a užít si to. Taky mě čekalo focení kalendáře. To je pro mne novinka,“ uvedla Kateřina Zemanová.

Anděl mezi zdravotníkyZdravotníky pak před objektivem fotografa Jiřího Hermana ml. postupně doplnili umělci Natálie Grossová, Peter Pecha, Felix Slováček ml, Marian Vojtko, Michaela Dolinová, Veronika Gajerová, Zuzana Bubílková, Jiří Krampol, Radim Flender, Michaela Nosková či Jitka Boho.

Do kalendáře se nechal zvěčnit také profesor Roman Prymula. Když erudovaný epidemiolog zjistil, že každý účastník soustředění, jeho nevyjímaje, prošel testováním proti covidu, nespěchal po focení domů, se zdravotníky strávil celý večer a diskutovali o zdravotnictví.

Anděl mezi zdravotníkyS finalisty soutěže Anděl mezi zdravotníky jejich soustředění prožívali také zástupci sponzorů, jejichž výrobky posloužily jako rekvizity k focení kalendáře. Pozvání například přijala jednatelka firmy Chirana T. Injecta, s.r.o., Janka Košťálová. „David Novotný je osobnost, která kolem sebe dokáže shromáždit lidi, kteří jsou fajn. Líbilo se mi, že projekt má také charitativní podtext. Proto když David oslovil naši filmu, neváhali jsme a velmi rádi se Anděla zúčastnili jako hlavní sponzor,“ uvedla Janka Koštálová, jejichž kvalitními injekčními stříkačkami se proti covidu nechala naočkovat například královna Alžběta. „Jak se královně očkování líbilo, nevím. Fungujeme v rámci distributorů, takže přímo od královny odezvu na naše stříkačky nemáme,“ uvedla se smíchem Janka Košťálová.

Z Českého Meziříčí přicestoval Robert Zaketović, majitel firmy Medilab ČR, s.r.o., výrobce zdravotnických roušek a ostatního zdravotnického materiálu. „Projekt Anděl mezi zdravotníky jsme podpořili z toho důvodu, že jsem chtěl poděkovat všem zdravotníkům. Líbí se nám, že ta akce je multioborová. Zdravotnictví znám hlavně přes zásobování, ale díky Davidovi Novotnému poznávám i lidi, kteří pracují přímo s pacienty a klienty. Zažívají s nimi jejich bolesti a strasti. Není to lehká práce, a proto jsem rád, že se tady v Chateau Šanov s nimi mohu potkat. Mimochodem, viděl jsem už hodně hotelů, ale něco tak pěkného jsem dlouho nezažil.“

Anděl mezi zdravotníkyŘeditel soutěže David Novotný k letošnímu ročníku Anděl mezi zdravotníky uvedl: „Jsem rád, že je o Anděla mezi zdravotníky zájem. Není to soutěž o kráse, ale o erudici, sympatiích, profesionalitě a lásce ke svému povolání. A i když budou vyhlášená pouze první tři místa, vítězové jsou opravdu všichni,“uvedl Novotný a dodal: „Vítěz nebo vítězka bude jezdit rok autem od firmy Autobond Group a všech dvanáct finalistů dostanou věcné ceny.“

Anděl mezi zdravotníkyA kterým sympatickým zdravotníkům budeme držet palce 28. srpna 2021 v Městském divadle v Náchodě, kde proběhne finále 2. ročníku soutěžního projektu Anděl mezi zdravotníky?

David Novotný

 

Podobné příspěvky

Co mladí očekávají od vzdělávání v době klimatické změny?

Afri

 STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY v termínu 9.–12. 12. 2021 v areálu PVA EXPO PRAHA Letňany

Afri

Dnes začíná 11. ročník festivalu Prague Pride

Afri