Site icon Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce

Charitativní víno Zahrada pro Nadaci Naše Dítě

vino

Radost. Hra. Zahrada. To jsou tři hesla, která symbolizují příběh vína Zahrada. Speciální limitovaná edice charitativního vína byla pokřtěna v polovině listopadu v Praze na Staroměstském náměstí. Výtěžek z prodeje poputuje na pomoc handicapovaným dětem.

Charitativní víno Zahrada pro Nadaci Naše Dítě
Vinařství Fučík podporuje handicapované děti

Víno Zahrada vzniklo ze 40 odrůd vinné révy, které se nacházejí v unikátním vinařském parku Hotelu Ryzlink v Mikulově. Všechny tyto hrozny pomáhaly sbírat děti z rodiny Fučíků, majitelů vinařství, a děti jejich přátel. Následně hrozny šlapaly a lisovaly tradičním způsobem na starobylém lisu. Víno zrálo v kvalitním barikovém sudu z francouzského dubu a nyní bylo konečně vysláno do prodeje. Limitovaná edice čítá 300 lahví. Pokud víno zakoupíte, obdržíte originální certifikát.

Majitel vinařství, Mgr. Petr Fučík, podporuje charitativní organizace dlouhodobě. „V případě vína Zahrada mne hned napadlo, že toto víno je a bude tak speciální, že by bylo škoda ho „nevyužít“ pro dobrou věc. Protože víno bylo z větší části vyrobeno dětmi, rozhodli jsme se celý výtěžek z prodeje tohoto vína věnovat zpátky potřebným dětem,“ říká Petr Fučík.

Pokud chcete podpořit handicapované děti a zároveň ochutnat opravdu jedinečné víno Zahrada, ještě ho lze zakoupit v e-shopu Vinařství Fučík: https://www.vinarstvi-fucik.cz/e-shop/bile/cuvee-zahrada-2019-248/

NADACE NAŠE DÍTĚ

Nadace Naše dítě pomáhá dětem mentálně i fyzicky handicapovaným, dětem opuštěným a týraným a také dětem, které se ocitnou v obtížné životní situaci již od roku 1993. Za tuto dobu bylo přerozděleno ve prospěch ohrožených a znevýhodněných dětí více než 300 milionů korun.

VINAŘSTVÍ FUČÍK

„Naše rodina se odpradávna věnovala vinařství v Mikulově. Před rokem 1989 v malém množství stovek litrů v demižonech, potom chvíli ve velkém v tancích a velkých sudech a potom opět v menším, když tatínek odešel do důchodu a s vinařstvím pomalu končil. Stál jsem proto před rozhodnutím, zda vinařství v naší rodině skončí či nikoliv. Protože vinohrady, víno a vše s tím spojené mám moc rád, rozhodl jsem se vrátit do Mikulova a zde nejenže navázat na tatínkovu práci, ale i vybudovat nové moderní vinařství rekonstrukcí části starého statku, který jsem v roce 2014 odkoupil.“ Mgr. Petr Fučík

Mgr. Zuzana Šafářová

Exit mobile version