Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

ETIKETA DOMÁCÍ aneb jak pečovat o přátelství i vztahy s těmi nejbližšími

Etiketa domácí

Zřejmě mi dáte za pravdu, že prostředí domovů silně ovlivňuje osoby v něm žijící. Lidská obydlí plná harmonie vypouštějí do světa vyrovnané, sebevědomé a šťastné jedince. Každý den z této barevné krabice “vysypou” pár usmívajících se bytostí, aby je ve voňavé a světlem svící prozářené chodbě opět přivítaly zpět. Domovy oplývající láskou opouštějí děti schopné lásku dávat dál a s radostí se do svých domovů vracejí za rodiči.

ETIKETA DOMÁCÍ – KNIHA O CHOVÁNÍ DOMA

Daniel SmidOpakem jsou místa, kde vládne souboj a neúcta mezi partnery, každodenní hádky či nevyrovnanost. Destruktivní a ubíjející jsou domácnosti v čele s nepořádkem, neuklizeným nádobím z posledních dvou dnů a špinavou obuví poházenou za dveřmi. A to nemluvím o alkoholu, domácím násilí a vzájemném ponižování.

Kniha o chování doma čeká

Je dosud jedinou, která se věnuje tématu Etikety domácí, chování v domácnostech, za zdmi našich domovů a při rodinných aktivitách. Právě tam vznikají základní návyky dětí v jednání s druhými. Domácí prostředí je odpovědné za to, jakým způsobem se poté lidé chovají ve společnosti a v práci. Je v ní i sada doporučení a návodů, jak se ohleduplně chovat k ostatním v prostředí, ve kterém se členové rodiny nacházejí. Kniha je návodem a manuálem pro partnery, rodiny všech věkových kategorií, je čtivá a prakticky zpracovaná.

Bylo by pro mě ctí do projektu vzniku této knihy zapojit i Vás. Jsem si téměř jistý, že jste s rodinným životem pevně spojeni. Jelikož Vás téma uvedené v názvu zaujalo, je vysoce pravděpodobné, že jsme si podobní životními hodnotami. Kniha, o které je tady řeč, je plná námětů, návodů a tipů, jak pomocí několika málo jednoduchých kroků získat doma, v širší rodině i s přáteli mnohem lepší vztahy. Vaše podpora jí pomůže dostat se na svět.

Co v knize najdete

Fascinuje mě klid a harmonie vyzařující z osob, které se k sobě chovají s úctou a respektem. Miluji atmosféru domovů, které oplývají čistotou a neobyčejnou útulností a přívětivostí. Právě touto náladou, kterou vytvářejí svým chováním lidé doma, je celý text prosycen. Najdete v ní doporučení pro vzájemné chování partnerů, blízkých nebo rodičů k dětem v desítkách běžných situací, a také v těch, jež nejsou každodenní. Slavnostní dny, návštěvy, cestování nebo nákupy. 

V knize však také skloňuji návyky, které považuji za nevhodné, ať už byly mé dřívější, získané v rodině a odžité, nebo ty, jež jsem viděl v jiných domácnostech, které jsem navštěvoval, obýval a sdílel.

Za nižší cenu a dříve než ostatní?

Díky Vaší podpoře máte nyní možnost knihu Etiketa domácí získat dříve a za nižší cenu, než se bude později prodávat v knihkupectvích. Tím, že se zapojíte do předprodeje, dáváte také nepřehlédnutelný signál, že je pro Vás toto téma důležité. Vyjadřujete, že chcete něco udělat pro domov plný harmonie, obydlí oplývající láskou, respektem a úctou k druhým.

Kniha Etiketa domácí je připravena. V sedmnácti kapitolách je zpracováno více než 80 témat, které se týkají Vašeho života doma, setkávání s přáteli a blízkými. Je pro mě velkou radostí, že se v předmluvě velmi citlivě a vtipně ke knize vyjádřila Martina Viktorie Kopecká, husitská duchovní, známá svým blogem Deník farářky. O ilustrace se s pečlivostí a jistou nadsázkou postarala Tereza Kovandová a dala tím této publikaci naprosto neotřelou tvář. Budete překvapeni, jak dokázala náměty vyjádřit v obrázcích. 

Kniha je obrovská zpracováním i svým objemem. Má stejné rozměry i provedení jako Smart Casual, pokud ji znáte. V tiskárně jsem objednal kvalitní papír a na obálku povrch, který se neosahá. O grafickou úpravu textu pro větší zážitek z čtení se postaral knižní designér Martin Stehlík, z jehož dílny vycházejí opravdové skvosty. Kniha vychází pod vlajkou rodinného nakladatelství Backstage Books pod taktovkou Martina Tomana, který je zárukou osobního přístupu a vynikající výsledek. 

Vydání Etikety domácí je  možné podpořit předobjednávkou v rámci crowdfundingové kampaně na Startovači.  Základní odměnou za důvěru je autorem podepsaný výtisk. Podporovatelé mohou získat i dárkový box s osobním předáním od autora.  

https://www.startovac.cz/projekty/etiketa-domaci-kniha-o-chovani-doma/

Děkuji Vám za to, že smýšlíte podobně jako já. Děkuji předem za Vaši důvěru, kterou do mě právě nyní vkládáte. Zaručuji Vám svým vlastním jménem, že Vaši důvěru nezklamu.

Daniel_SmidKniha s novým pohledem na etiketu 

Etiketa nečeká jen ve společnosti. Nová kniha popisuje, jak se chovat doma. Získejte z ní náměty, jak pečovat o přátelství i vztahy s těmi nejbližšími. Kupte si ji pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého.

Daniel Šmíd

Daniel Šmíd je profesionální lektor moderní etikety a propagátor kultivace firemního prostředí, korektního chování a oblékání na úrovni. 

Zavolejte mi  +420 602 573 739 nebo mi napište daniel@danielsmid.cz
Foto:  Vladimír KIVA Novotný pro Luxury Brno

 

Podobné příspěvky

Je zadaný, nebo ne? Nová show SINGL ŠVINDL

Redakce

Vzpomínka na pana knížete Karla Schwarzenberga

Redakce

Průměrný Čech letos utratí za zmrzlinu přes 800 korun

Redakce