Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

Hvězdný bazar České asociace paraplegiků – CZEPA

Hvezdny-bazar

Hvězdný bazar je charitativní second hand nejen s oblečením z druhé ruky, který slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy. Česká asociace paraplegiků – CZEPA úspěšně provozuje již osmým rokem pobočku v Jungmannově ulici a od května roku 2020 otevřela také novou designovou pobočku v Karlíně. Od začátku fungování projekt pomohl 25 vozíčkářům uplatnit se na otevřeném trhu práce. Zaměstnanci získají potřebnou praxi, chybějící sebevědomí a nové dovednosti.

Hvězdný bazar České asociace paraplegiků – CZEPA

Hvezdny-bazarProdávané oblečení získává Hvězdný bazar darem od široké veřejnosti i osobností zvučných jmen. Pravidelně ho sbírkami oděvů podporují také firmy. V tomto charitativním secondhandu naleznete i široký sortiment lokálních výrobků, produktů z chráněných dílen, od českých malovýrobců nebo autorských děl. Veškerý výtěžek z prodeje je reinvestován do provozu a rozvoje obchodu nebo do vzdělávání a podpory pro zaměstnané vozíčkáře.

Hvezdny-bazarNová karlínská pobočka je navíc krásným místem určeným k setkávání, např. nad šálkem dobré kávy. Pravidelně se zde také pořádají tzv. Hvězdné čtvrtky: akce typu přednášek, workshopů, výstav apod., se zajímavými tématy či osobnostmi. Celý projekt zároveň slouží k prodloužení životního cyklu oblečení a minimalizaci odpadu.

Z důvodu protikoronavirových vládních nařízení se pobočky uzavřely a prodej se přemístil do online prostředí. Na našem e-shopu najdete nabídku lokálních produktů a designových trik. Secondhandové oblečení můžete nakoupit ve facebookové skupině Hvězdné kousky a na Instagramu. Bohužel nynější situace pro nás není vůbec příznivá, a proto oceníme Vaši podporu více než kdy jindy.

Web: www.hvezdnybazar.cz

Instagram: hvezdny_bazar

Facebook: Hvězdný bazar

AničkaAnna Jelínková
pracovní terapeut

Hvězdný bazar
Jungmannova 7, 110 00 Praha 1

Podobné příspěvky

Úspěšná cesta k naplnění novoročního předsevzetí

Afri

Ponurý objekt zvaný Turbo. Tam se budete bát zcela jistě

Afri

Cestování do Německa v době pandemie

Redaktor J.Hampl