Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

Jarmark chutí

Již 25 let v lázeňském domě BEETHOVEN v Teplicích se konají každoročně konference Výživa a zdraví. Pořadateli jsou společnost Alwac, a.s., 3. lékařská fakulta UK Praha, Česká lékařská společnost, Společnost hygieny a komunitní medicíny, Společnost pro výživu Praha, Státní zdravotní ústav, KHS Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem. Letos na konferenci naváže 1. ročník festivalu Jarmark chutí.

Jarmark chutí je svým konceptem výjimečná akce

jarmark chutiPřibližně dva roky přemýšleli ve společnosti Alwac, jak vybrané přednášky od odborníků z konferencí Výživa a zdraví, které se konají v Teplicích, předat veřejnosti, a především mladé generaci vhodnou formou. Jsou přesvědčeni o tom, že je nutné vzdělávání ve výživě a zdraví. Proto se rozhodli uspořádat první ročník “Jarmarku chutí”. Jarmark chutí je svým konceptem výjimečná akce v České republice. Je zaměřená na všechny chutě našeho života, zejména na zdravý životní styl a vzdělávání. Nebude to tedy jen o chuti jíst, ale i sportovat, cestovat, relaxovat, vzdělávat se, vařit, pomáhat, pracovat. V tuto chvíli mají cca 27 chutí a stále je doplňují. Uzavřená spolupráce s 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy Praha, UJEP Ústí nad Labem, ZÚ Ústí nad Labem, Státním zdravotním ústavem Praha zaručuje silné zastoupení odborníků a propojení široké veřejnosti přímo s přednášejícími.

Program

jarmarkAkce je rozdělena na 2 části. V prosklené Kolonádě domu kultury budou umístěny trhystánky partnerů. Můžete se těšit na různé druhy potravin, produktů a služeb. Například trhy Českého porcelánu, stánek Bonduelle a nebude chybět ani občerstvení. Zastavte se také u stánku organizátorů, kde můžete vyplnit svůj oblíbený rodinný recept. Ty nejzajímavější pak budou vydány v knize “Kuchařka na cibuláku”. Autoři vybraných receptů budou odměněni cenami od Českého porcelánu a výtiskem kuchařky. V kinosále budou od 10.00 hod. probíhat přednášky, které jsou v dopolední části určené především pro střední školy a vysoké školy zaměřené na zdraví, zdravou stravu a v té odpolední části pro širokou veřejnost.
Akce bude doplněna o doprovodný program: Vaření na pódiu s Markétou Hrubešovou, měření základních tělesných parametrů, cholesterolu, soutěže pro děti o zdravé stravě, sportovní soutěže, soutěž o100 cen.

Jaké jsou ty vaše chutě?

Přijďte v pátek 24. září na Jarmark chutí, na kolonádu domu kultury Teplice.

Více na www.jarmarkchuti.cz

vizualizace kolonády přednášky

Jaromír a Věra Hamplovi                                Foto: Archiv Jarmark chutí

 

Podobné příspěvky

Golf pro Dobrý skutek

Afri

Zažijte Dakar v Atriu Flora

Afri

PRISON ISLAND PRAHA vstupte s námi do dobrodružství

Afri