Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

Liberland na světovém ekonomickém fóru v Davosu

Liberland, nejsvobodnější stát na světě, podniká strategické kroky na globální scéně. Prezident Vít Jedlička a vedoucí prezidentské kanceláře Petr Křovina se účastní klíčových událostí Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu.

Poté, co prezident Jedlička a vedoucí prezidentské kanceláře Křovina představili vizi Liberlandu na setkání investorů VNTR, vystoupili v hotelu Hilton Garden Inn WEBIT před významným publikem. Toto setkání nabízí jedinečný prostor pro představení ambiciózních plánů a strategických cílů Liberlandu pro tento rok. Z prošlých událostí prezident Liberlandu Vít Jedlička zejména ocenil inspirativní projev argentinského prezidenta Javiera Milei.

Kromě větších událostí delegace Liberlandu aktivně navazuje nové vztahy prostřednictvím řady individuálních setkání. Cílem těchto setkání je prohloubit vztahy a rozšířit povědomí o současném rozvoji Liberlandu mezi jeho občany i příznivci a podpořit vzájemnou spolupráci. Liberland je i nadále pevně odhodlán budovat mezinárodní partnerství v souladu se svými hodnotami svobody, inovací a udržitelného pokroku. Přítomnost delegace v Davosu podtrhuje oddanost Liberlandu globální spolupráci a zdůrazňuje přitažlivost země jako centra investic a inovací.

O Liberlandu


Svobodná republika Liberland, situovaná mezi Chorvatskem a Srbskem na řece Dunaji, byla založena v roce 2015 Vítem Jedličkou. Vzniklá z území nenáležející k jinému státu, nyní její 7 km² území je třetím nejmenším suverénním státem po Vatikánu a Monaku. Motto Liberlandu, “Žít a nechat žít“, odráží jeho závazek k osobní a ekonomické svobodě. Ústava zajišťuje omezený a minimální vládní zásah do životů občanů.

Jaromír Hampl                          Foto: Liberland

Podobné příspěvky

Štědrý večer na Chodově je velmi milou a důležitou tradicí

Redakce

 Podzimní deprese? Víme, jak na ně. Aspoň trochu

Redakce

Česko zná nejlepší pečovatele roku 2021

Redakce