Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

Propadlé stravenky pomáhají seniorům v nouzi

stravenky-sodexo-II

Našli jste v peněžence nebo v šuplíku papírové stravenky Sodexo Gastro Pass, jejichž platnost vypršela 31. prosince 2021? Rozhodně je nevyhazujte. Stejně jako v loňském roce je totiž můžete ve spolupráci s jejich poskytovatelem, společností Sodexo Benefity, využít pro dobrou věc. Přispět můžete na kvalitnější stravování pro ohrožené seniory.

Propadlé stravenky pomáhají seniorům v nouzi

stravenky-duchodciStravenky, kterým vypršela expirace, nám lidé mohou do konce února vrátit. My za celkovou vybranou hodnotu uvaříme obědy pro seniory,“ říká Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity, největšího poskytovatele benefitů v České republice, a pokračuje: „Projekt pomoci skrze propadlé stravenky realizujeme již podruhé. V minulém roce jsme vybrané peníze věnovali České federaci potravinových bank, s níž spolupracujeme dlouhodobě, třeba v rámci potravinových sbírek, jež se konají každoročně v dubnu a listopadu. Letos jsme se rozhodli pro ještě cílenější pomoc a navázali jsme spolupráci s organizací Seniorem s radostí. Pomůže nám vytipovat seniory v nouzi a také zajistí distribuci jídel.“

Jak postupovat

Seniorům můžete přispět papírovými stravenkami Sodexo Gastro Pass v jakékoli hodnotě, kterým skončila platnost 31. prosince 2021. Stačí je do konce února doručit společnosti Sodexo Benefity. „Stravenky lze odevzdat osobně v našich Zákaznických centrech v Praze a Brně. Adresy a provozní dobu najdete na našem webu www.sodexo.cz,“ uvádí Knířová. Druhou možností je poslat stravenky poštou na adresu pražského zákaznického centra.

Velmi vítáme aktivitu společnosti Sodexo Benefity. Z našeho průzkumu mezi seniory z celé republiky totiž zcela jasně vyplývá, že sociální separace a nárůst nákladů i snížení vlastní soběstačnosti v časech covidu vedly ke zhoršení kvality jejich stravování. Začali se častěji stravovat vysoce průmyslově zpravovanými a trvanlivými potravinami, omezili přísun čerstvé zeleniny a ovoce a často se snížila i frekvence, ve které se stravují,“ říká Jana Rachno, zakladatelka organizace Seniorem s radostí.

Nezisková organizace Seniorem s radostí se od roku 2016 zaměřuje na aktivizační programy vedoucí ke zdraví a dlouhověkosti starších dospělých. V posledních dvou koronavirových letech se přeorientovala na technologickou a přímou péči pro seniory. Naším cílem je, aby stáří bylo radostné a dostávalo se mu patřičného respektu,“ říká zakladatelka Jana Rachno.

Foto: Sodexo

Více informací na www.sodexo.cz

Sodexo v České republice

Sodexo je největším poskytovatelem zaměstnaneckých benefitů na českém trhu. Od roku 1992 v České republice nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Benefity Sodexo využívá 700 000 zaměstnanců a v největší benefitní síti je zapojeno více než 70 000 partnerů, u kterých je možné benefity uplatnit.

Dana Samková

Foto: Sodexo

Podobné příspěvky

Křest knihy S motorkářem u stolu

Afri

Společnost AAA AUTO představila kalendář pro rok 2022

Afri

Přejeme naší reprezentaci sílu ATOMU!

Afri