Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

Skauti z Kobylis oslavili 100 let existence

skauti

V sobotu 2. října oslavili skauti ze střediska 24 Sever 100 let od svého založení. Na oslavu dorazilo 330 současných i bývalých členů, rodičů a přátel. “Bylo mi velkou ctí navštívit oslavu tak krásného výročí. Jsem opravdu rád, že máme v Praze 8 skautskou organizaci, která se nevzdala ani v období dvou totalitních režimů. Skauti z Kobylis mají být oprávněně na co hrdí,” řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros, který se oslav výročí taktéž zúčastnil.

Skauti z Kobylis oslavili 100 let existence

logoStředisko 24 Sever je nejstarším skautským střediskem v Praze 8. První skautský oddíl v Kobylisích byl založen již roku 1921 Eugenem Kellnerem. O čtyři roky později dostali číslo 24.

Dnes má středisko okolo 160 členů, kteří jsou rozděleni do 8 oddílů: 24. oddíl skautek a světlušek, 24. oddíl skautů a vlčat, 24. kmen Roverů, 24. klub oldskautů, 224. oddíl dospělých a 24. oddíl benjamínků.

Pro důstojnou oslavu tohoto jubilea připravili skauti několik akcí, kterými si připomněli důležité momenty a osobnosti své bohaté historie. Po celý rok probíhá soutěž „Stoletá družina”, která má za cíl zábavnou formou seznámit současné členy s historií střediska. Program spojený s oslavou stoletého výročí uspořádali skauti i v rámci tradičního „skautského dne”, který se konal v dubnu 2021. A oslavy vyvrcholily velkou celodenní akcí pro současné i bývalé členy střediska v klubovně na Svornosti právě v sobotu 2. října.

Šalek Martin, Mgr.

Úřad městské části Praha 8, Zenklova 35 – Zámeček, 180 48  Praha 8

Podobné příspěvky

Afričtí utěšitelé

Afri

Nadace Naše dítě vstupuje do 28. roku

Afri

Jak na nevhodné chování hostů na svatbě

Afri