Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Komentáře

Proč končí Bohemia Energy a kdo je na řadě další?

bohemia-energy

Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Kdy skončí energetická krize? Pavel Tykač, většinový majitel Sev.en Energy a 8. nejbohatší Čech dle Forbesu odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko”   

Proč končí Bohemia Energy a kdo je na řadě další?

Zuřící evropská a obecněji globální energetická krize už lidem v ČR nebývale zdražuje plyn či elektřinu, třeba i o 50 procent. Kdy krize skončí? O kolik lidem ještě účty za energie navýší? Jsou řešením dotace chudším domácnostem? Jak velké by měly být? Povede krize k silnějšímu příklonu EU k jaderné energetice? Proč končí Bohemia Energy a kdo je další na řadě? 

To jsou některé z otázek, na které dnes v pořadu Naše Česko odpoví Pavel Tykač, většinový majitel skupiny Sev.en Energy, jež těží uhlí a vyrábí z něj elektřinu i teplo, a 8. nejbohatší Čech dle Forbesu. 

Rozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE.  

Pořad vysílá TV Nova živě na webu TN.cz od 17:30, přičemž klíčové pasáže se objeví ve večerních Televizních novinách. Rozhovor povede Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank a člen Národní ekonomické rady vlády.   

 Pořad Naše Česko se orientuje na ekonomická a byznysová témata. Hostem pořadu byl například guvernér České národní banky Jiří Rusnok (rozhovor si můžete připomenout zde), či Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, a Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR (zde). Dále v něm promlouvali na téma zdražujících cen plynu a elektřiny Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR pro otázky energetické bezpečnosti, a Petr Kusý, jeden z představitelů pětičlenné rady Energetického regulačního úřadu (zde). Následně Simona Kijonková zakladatelka Zásilkovny, promluvila o globální přepravní krizi 

(zde). Dana Drábová, předsedkyně Státní úřadu pro jadernou bezpečnost, pohovořila o evropské energetické krizi, zdražování elektřiny či plynu a potenciálu jaderné energetiky (zde). 

V příštím díle bude hostem Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.  

Základní koncepcí pořadu je snaha o přiblížení témat, o kterých se mluví „běžně v hospodě”, ze strany špičkové osobnosti v oboru. Proto například na téma vývoje úrokových sazeb, včetně těch hypotečních, nebo na téma inflace promluvil guvernér ČNB. Na současnou světovou logistickou krizi se zase moderátor pořadu Kovanda, profesí sám ekonom, ptal právě paní Kijonkové a vývoj cen elektřiny probere také s generálním ředitelem ČEZ.    

Pořad se bude vysílat každý čtvrtek v 17:30 na TN.cz v sekci TN LIVE.   

Lukas KovandaLukáš Kovanda, Ph.D.

Národní ekonomická rada vlády (NERV)
Hlavní ekonom, Trinity Bank

Podobné příspěvky

Odpor proti ANO je chyba; říká politolog Petr Pravda

Afri

Sýkora nebo vrabec? Česko sčítá ptáky na krmítkách

Afri

Padne autobusové nádraží Florenc? Penta narazila na komplikace!

Afri