Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura

Alkinoos Ioannidis přivezl do Prahy řeckou pohodu

Před několika dny jsme Vás zvali do Meet Factory na koncert Alkinoose Ioannidise. Pokud jste vyrazili, jistě mi dáte za pravdu, že nebylo čeho litovat.

V Meet Factory, v budově s visícími červenými auty, jak místo často lidé nazývají, se včera večer sešli milovníci řecké hudby. Alkinoos Ioannidis začal své vystoupení téměř přesně v ohlašovaný začátek, tedy 20 hod. Mimo Ioannidise se na pódiu objevili i Manolis Pappos, Yiorgos Kaloudis, Fotis Siotas a Dimitris Tsekouras. Koncert se rozjížděl pomalejšími písněmi a zpěvák s diváky nejprve komunikoval řecky, což četné řecké publikum jistě ocenilo. Následně přehodil i na angličtinu, kdy však upozornil, že tento jazyk mezi jeho silné stránky nepatří. Co však mezi jeho silné stránky patří je rozhodně zpěv! Čistota, pronikavost, upřímnost a kvalita – těmi všemi slovy se dá popsat Ioannidisův hlas. Opomenout se nedá ani kapela, Pappos se skvěle uvedl bezchybnou hrou na buzuki (tradiční řecký, strunný, drnkací nástroj), Siotas předvedl několik skvělých částí hrou na housle a bezchybnost měli i ostatní členové – Tsekouras a Kaloudis. Kvalitu koncertu podtrhlo i skvělé ozvučení a také velmi dobrá akustika klubu.

Po přestávce, kterou někteří využili k občerstvení na baru, se koncert rozjel do rychlejších řeckých rytmů a posluchači značně pookřáli. Nechyběl tak ani klasický řecký pokřik “Opa”. Koncert i s přestávkou trval okolo 2,5 hodiny. Více než dvě hodiny kvalitní řecké hudby v podání Alkinoose Ioannidise a jeho kapely.

Přichystali jsme si pro Vás galerii z koncertu:

Podobné příspěvky

Kniha SPÁNEK ROZUMU PLODÍ PŘÍŠERY podává zprávu o stavu naší společnosti v době koronavirové

Afri

Kapela UDG pokřtí album Přístav ve vyprodaném Foru Karlín

Afri

Ženy v běhu Premiéra: 31. 1. 2019

Jaroslav Hauer