Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

Autorské čtení Oty Karse v Art-n-Coffee

Tomáš Holý

Srdečně vás zveme na autorské čtení spisovatele a básníka Oty Karse, držitele ceny Magnesia Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018. V úterý 7. 11. od 18:00 se v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee můžete těšit na představení nově vydané knihy Fotbalová škvára, nebude chybět ani povídání o příběhu života Tomáše Holého a čtení z knihy Jmenuju se Tomáš a v neposlední řadě vás vtáhne do svého děje také román Spratci.

OTA KARS Český spisovatel a básník, autor úspěšných prozaických i básnických knih a držitel Magnesie Litera. Býval přezdíván Iggy Pop české poezie. Sám se označuje za samozvaného veršotepce a prozorytce.

FOTBALOVÁ ŠKVÁRA Projděte si zápasy, stadiony, poznejte myšlení fandů. Co je drží u této závislosti, které se nemůžou zbavit? Stejně si užijte i osobní příběh autora na pozadí. Kniha také podrobně řeší témata fotbalové kultury, násilí, tajené homosexuality či uplácení. Protože „fotbal se dnes hraje hlavně na trávě, ale pořád v něm ještě rozhoduje škvára“. Tahle kniha určitě potěší příznivce každého klubu, nejen Sparty. Ostatně kritický je autor právě i k ní. V knize jsou špičkové černobílé fotografie uměleckého fotografa Zdeňka Lhotáka, který se Spartou strávil na hřišti, ale hlavně i v zákulisí celá osmdesátá léta, stejně jako současné fotky od sportovního fotoprofesionála Pavla Lebedy. Pro nefandy je kniha zábavným poučením o důvodech a „iracionalitě“ a fenoménu fandění, pro fanoušky všech klubů příběhem fandění a pro sparťany samotné i skvělým dárkem ke 130 letům od založení slavného letenského klubu, včetně strhující cesty za posledním titulem. Předpokládáme, že kniha bude naprostou čtenářskou i fanouškovskou „bombou do šibenice“.

JMENUJU SE TOMÁŠ Tato knížka se snaží stručně zrekonstruovat skutečný příběh života Tomáše Holého, nahlížený různými blízkými lidmi ze všech zásadních období jeho života z rozdílných úhlů. Obsahuje jen ověřená fakta, která se nejeví být jen pouhou zábavnou historkou, jež se mohla odehrát i jinak. Neuvádí samozřejmě ani věci intimní a snaží se, aby Tomášův život nevyzněl jako jedna velká jízda (což zcela určitě nebyl), ale zároveň některé typické příhody a detaily zmiňuje právě proto, aby tento srdečný, upřímný a otevřený kluk a mladý muž byl v této knize skutečným člověkem a Tomášem, nikoliv slavnou hvězdou či neskutečným svatým.

SPRATCI Kniha Spratci je o tom, že dobrá parta je základ. Základ všech problémů. Děj se odehrává především v letech osmdesátých a na začátku let devadesátých. Je to akční, živočišný příběh. Svojí literární formou, ironickým humorem a dramatičností jde však o příběh současný, autentický a vtahující jako sám život Spratků. Jedná se o první díl připravované volné trilogie.

Doporučujeme rezervaci míst na tel. 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz.

Veronika

Podobné příspěvky

Nový Muzikál Mefisto je plný nadšených workoholiků!

Šebík

Poběžte s námi Predator Race!

Redakce

Červen v divadle DISK

Redakce