Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura Pozvánky na akce

Barcelona Gipsy balKan Orchestra zahrají už v neděli 10. září

Uhrančiví Barcelona Gipsy balKan Orchestra zahrají už v neděli 10. září v pražském Lucerna Music Baru. Mezinárodní uskupení soustředěné v Barceloně představuje to nejlepší z žánru world music. Jejich tvorba je ovlivněna prvky tradiční hudby z Balkánu, Blízkého východu a také Středozemí. Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří hudebníci ze Španělska, Itálie, Francie, Srbska, Řecka a Ukrajiny, rozmanitá je také jejich paleta hudebních nástrojů od houslí, klarinetu až po perkuse a akordeon.

Hluboké emoce i taneční rej Barcelona Gipsy balKan Orchestra

Stejně pestrá je muzika, kterou vytvářejí vyvolávající hluboké emoce i frenetický taneční rej, rytmy jejich písní míří až do srdce. Za dekádu své existence stihla kapela vydat šest alb, navštívit více než čtyřicet zemí a získat desítky milionů zhlédnutí na youtube. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky z dlouho očekávané sedmé řadové desky.

Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří italská zpěvačka Margherita Abita, srbský kontrabasista lvan Kovačević, francouzský kytarista Julien Chanal, ze Španělska pak pochází houslista Pere Nolasc Turu, acordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a perkusista Albert Enkaminanko.

9. září vystoupí také v Brně na Flédě. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut a smsticket.

https://www.facebook.com/BarcelonaGipsybalKanOrchest

Anna Mašátová

Podobné příspěvky

Pražský klub Modrá Vopice je tady hezkou řádku let. Nezdá se, ale je to tak!

Aleš Fritscher

Výherci z řad blogerů na blogu iDnes převzali ceny

Aleš Fritscher

Program na víkend? Zajděte na Pilníkovo pozdní odpoledne!

Aleš Fritscher