Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

BENEFIČNÍ VÝSTAVA „OCHRANÁŘSKÁ FOTOGRAFIE“

slunečnice

Vít Lukáš je fotograf – zoolog, který se zabývá ochranou přírody a její dokumentací. Jeho odbornost v kombinaci s vášní pro fotografii a estetický cit přináší krásné výsledky v podobě fotografií přírody, které sklízí úspěch v Česku i za hranicemi. Jako příklad můžeme uvést pětinásobné vítězství v soutěži Czech Nature Photo, kde také získal ocenění Fotograf roku 2022. Ocenění také získal v Czech Press Photo a v mezinárodních soutěžích Wildart Photographer of the Year a Close-up Photographer of the Year.

Pozvánka na benefiční prodejní výstavu fotografií Víta Lukáše

opice kahauVít Lukáš se rozhodl podpořit aktivity CCBC tím, že na speciální výstavě nabídne vybraná díla k prodeji. “Již několik let se snažím podporovat ochranářské projekty, které mi dávají smysl. Je mi proto potěšením spolupracovat s Českou koalicí pro ochranu biodiverzity, která v ochraně přírody odvádí úžasnou práci, a ještě k tomu s velkým nadšením. Z instalace výstavy v dobročinném second handu Moment mám radost, protože se v krásném prostoru protíná hned několik charitativních aktivit,” říká Vít Lukáš.

mladata zelvZájemci  zakoupením obrazu přispějí na tvorbu vzdělávacích aktivit CCBC do škol. Tento projekt je určený žákům základních a středních škol a klade si za cíl pomoci rodičům a školám vychovat generaci dětí s kladným vztahem ke všem formám života kolem nich. Projekt se skládá ze tří hlavních složek: online knihovny (do které Vít Lukáš také přispívá svou tvorbou), přednášek a tříhodinových interaktivních programů. “Výtěžek z prodejní výstavy například využijeme na tvorbu našich vzdělávacích videí. Aktuálně připravujeme video o mlocích a užovkách. Tato videa pak budou dostupná v online knihovně spolu s doprovodnými materiály,” řekla koordinátorka online knihovny, Adéla Hemelíková.

Přijďte se podívat na krásné fotografie divoké přírody. Třeba vás některý z obrazů zaujme tak, že si jej rovnou odnesete domů – spolu s dobrým pocitem.

Fotografie najdete v pražské pobočce dobročinného second handu Moment na adrese:

 Prospěšný second hand Moment, Slezská 74 Praha

Eva Karbanová

Česká koalice pro ochranu biodiverzity

FOTO 1: mizející opylovatelé – včela medonosná, Česká republika. Foto Vít Lukáš

FOTO 2: kahau nosatý, Borneo. Foto Vít Lukáš

FOTO 3: mláďata karety obrovské, Borneo. Foto Vít Lukáš

FOTO 4: roháč obecný, Česká republika. Foto Vít Lukáš

FOTO 5: sloni pralesní, Středoafrická republika. Foto Vít Lukáš

Podobné příspěvky

Praha opět přivítá chorvatského klavírního virtuose Maksima Mrvicu

Šebík

Nedvěd a Miška ve filmovém pásmu Mlsné medvědí příběhy: Na pól!

Redakce

TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS: Dalším soutěžícím je charismatický herec Robert Urban

Jaroslav Hauer