Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura

Brzobohatý, Ruml a Tobrman jako tuláci ve swingové pohádce Adély Zejfartové

Ondřejové a Adéla při natáčení

Brzobohatý, Ruml a Tobrman jako tuláci ve swingové pohádce Adély Zejfartové a jejího orchestru Sunny Swing. Během letošního adventu spatří světlo světa nová česká pohádka. Nebude to však klasická televizní pohádka, ale swingová pohádka. V hlavních rolích krátkého hudebního filmu k písni Jen se s písničkou smát uvidíte zpěvačku a herečku Adélu Zejfartovou, Ondřeje Gregora Brzobohatého, Ondřeje Rumla a Václava Tobrmana za doprovodu swingového orchestru.

Video v režii Markéty Karvaiové, Jana McGregora a Adély Zejfartové je příběhem o naději, lásce, pomoci druhým a o tom, že s písničkou a úsměvem je i v těžkých chvílích život hned hezčí. Téměř 80-ti členný tým natáčel na pražském Novém světě a v krásné secesní aule Gymnázia Karla Sladkovského.

Adéla Zejfartová o svém nejnovějším počinu řekla:

Zleva Brzobohatý, Ruml, Zejfartová, Tobrman
Zleva Brzobohatý, Ruml, Zejfartová, Tobrman

Letošní rok mnoha lidem úsměv na tváři nepřinesl. Zejména nám, muzikantům, se díky pandemii a všem omezením život změnil ze dne na den a bylo nám spíše do pláče. Když se zakázalo i zpívat, poselství písně i videa Jen se s písničkou smát se pro nás stalo ještě silnějším.  Chceme skrze tuto naši minipohádku dát lidem v letošní trochu podivné edvánoční době naději a připomenout jim, že radost ze zpěvu, tance či čehokoliv jiného, co milujeme, si nesmíme nechat vzít.”

Čtveřice hlavních postav pohádky českou verzi k původní písni With a Smile and a Song, kterou můžete znát z Disneyho Sněhurky (1937), společně nahrála pro čerstvě vydané album Adély Zejfartové a jejího Sunny Swing Orchestra s názvem Pro Bedly a Potápky.  Deska věnovaná všem milovníkům swingu a vyznavačům swingových tanců obsahuje 13 českých a americkým písní, jejichž původní verze vznikly v období třicátých až padesátých let dvacátého století.

Přesné datum zveřejnění swingové pohádky Jen se s písničkou smát bude uvedeno v nejbližších dnech na sociálních sítích Adély Zejfartové a orchestru Sunny Swing a na www.sunnyswing.com, kde naleznete i informace k nejbližšímu vystoupení kapely. Tím je charitativní akce 1. On-line swingová tančírna, která se uskuteční v pátek 27.11. a jejíž výtěžek podpoří nadaci Taťány Gregor Brzobohaté Krása pomoci.

Bára Müllerová

Adéla Zejfartová a Sunny Swing:

Adéla působila v letech 2011 – 2015 v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru, kde potkala skvělé muzikanty.  Spolu s nimi natočila pod názvem Adéla Zejfartová a Sunny Swing Quintet v roce 2012 album Slunečnice. Následně vystupovali v různých sestavách, nejčastěji jako Sunny Swing Quartet. V roce 2017 se Adéla začala věnovat swingovému tanci, což dalo směr dalšímu vývoji kapely. Ta v dnešní době vystupuje nejčastěji jako 8-mi členný orchestr Sunny Swing a šíří do světa radost zejména prostřednictvím swingového tanečního repertoáru. Letos tento orchestr v aktuálním složení vydal album Pro Bedly a Potápky, věnované právě všem milovníkům swingového tance.

Podobné příspěvky

Eva Holubová s labradorkou Abbay pokřtila knihu Lásky za oponou.

Redakce

AKTUÁLNĚ: Dívka ve vlaku míří do kin!

Redakce

Gutfreund, Sekal, Abakanowicz… Muzeum umění Olomouc nabízí to nejlepší ze sbírky plastik

Petr Ondrášek