Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Čarodějnice na Ladronce

Na Čarodějnicích na Ladronce zpívalo Uhlířovu hymnu „Není nutno“ 25 tisíc lidí

Rekordní návštěvnost, roztančený dav na legendární písně Jaroslava Uhlíře i bezproblémový průběh celé akce, tak lze charakterizovat letošní 12. ročník Čarodějnic na Ladronce.

V neděli 30. dubna 2017 si v pražském parku Ladronka dalo dostaveníčko nejvíce čarodějů a čarodějnic v ČR. Proběhl zde další ročník Čarodějnic na Ladronce, který přilákal 25 tisíc lidí. Akci odstartovala gurmánská přehlídka Ladronka Piknik Food Festival s 33 gurmánskými koutky se specialitami mezinárodní exotické i tradiční české kuchyně. Program pokračoval řadou divadelních, tanečních a hudebních vystoupení. Malé i velké návštěvníky čekaly sportovní a zábavní aktivity, včetně tradičních soutěží jako Čarodějnice a čaroděj roku, Na koštěti kolem světa a Čarodějnice na kolečkách. K vidění byly do detailu propracované čarodějnické kostýmy včetně líčení. Nejrůznější hry pro ty nejmenší se soustředily v zóně V Dětské zóně Domu dětí a mládeže Hlavního města Prahy. „Letos se opět potvrdilo, že Čarodějnice na Ladronce jsou největším loučením se zimou, a to nejen v Praze. Akce v uplynulých letech významně narostla, což klade vysoké nároky na organizační zajištění, ale také na ohleduplnost lidí mezi sebou. To vše se letos podařilo a věřím, že si tuto významnou událost, za kterou stojí městská část Praha 6, všichni návštěvníci užili,“ zhodnotil událost Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

Pohádkové písničky i brazilská samba

Nejočekávanějším bodem hudebního programu bylo vystoupení Jaroslava Uhlíře, který potěšil všechny bez rozdílu věku repertoárem svých nejznámějších filmových a pohádkových hitů. Návštěvníci si mohli vychutnat také koncert skupiny Yellow Sisters a energickou bubenickou show Tam Tam Batucada. Hranici s „čarodějnicí“ slavnostně zapálil v 19 hodin starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Večer uzavřela akci fireshow.

Darina Boumová Jaroslav_Uhlir_na_Ladronce

Podobné příspěvky

Americká kapela Larkin Poe mění termíny světového turné

Redakce

Milostivé léto aneb konec nemravných úroků v Česku

Redakce

Botanická zahrada v Troji slaví 50. narozeniny

Redakce