Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Hudba Kultura

Čtená zkouška POPELKY – Jdete tam s námi ?

FILIP RENČ ZAHÁJIL ZKOUŠKY MUZIKÁLU TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

Přípravy rodinné pohádkové show Tři oříšky pro Popelku jsou v plném proudu. Počátkem tohoto týdne proběhla první čtená zkouška, které se účastnil celý produkční tým a prakticky všichni hlavní účinkující. A jelikož je premiéra plánovaná na 12. října, hned se pustil do plné práce. Zároveň také oznámil definitivní obsazení některých rolí. 

Režisér Filip Renč představil svou vizi, jak chce toto notoricky známé pohádkové téma ztvárnit.
Filmovou pohádku všichni znají, včetně dnešních malých dětí, a já chci dodržet její romantickou poetiku a charakter. Obsáhle jsem to probíral také s režisérem původní filmové pohádky panem Vorlíčkem,” uvedl na úvod zkoušky.

Zároveň představil také scénografii, jaká bude na jednom z nevětších jevišť, jaká u nás máme, tedy v Kongresovém centru Praha k vidění. “K vytvoření atmosféry podobné jako ve filmu nám na jevišti pomůže moderní technika v podobě obří LED obrazovky, ale také živé prvky včetně tří koní, holubů, sovy a samozřejmě také Popelčina psíka. Pro zachycení hereckých akcí a detailů budou sloužit dvě kamery, díky nimž bude v živém přenosu na dalších dvou obrazovkách vidět vše dobře i z poslední řady hlediště,” doplnil režisér.

Pak už začala naplno první čtená zkouška s upřesňováním a doplňovaném ještě některých replik, a účinkující také poprvé slyšeli písně, které pohádku budou provázet. Režisér Filip Renč také definitivně rozhodl alternace rolí princových kumpánů Kamila a Vítka. O roli Kamila se podělí Jan Komínek, Lukáš Kofroň a Jindřich Žampa, roli Vítka budou alternovat Martin Kraus, Lukáš Adam a Vít Levinský.

První čtené zkoušky se zúčastnili:

Za produkční tým: režisér Filip Renč, výkonný producent Jiří Herold, textař a překladatel Adam Novák, asistentka režie Barbora Böhmová, šéf produkce Tom Robin, produkční Silvie Pecková, Veronika Burianová a Jan Hemmer, za marketing Petr Lepša. Hudbu představil šéf dirigent Dalibor Kapras.

Z hereckého obsazení: Pavel Trávníček, Karel Heřmánek st., Veronika Žilková, Jan Rosák, Milan Peroutka, Štěpán Komárek, Sabina Rojková, Nikola Ďuricová, Kateřina Klausová, Anna Slováčková, Kamila Nývltová, Oldřich Kříž, Dagmar Zázvůrková, Jitka Sedláčková, Jana Švandová, Lukáš Adam, Lukáš Kofroň, Vít Levinský, Martin Kraus, Jan Komínek, Josef Vrána, Vlastimil Zavřel a Milan Šteindler.

Filmová pohádka má pouze jednu píseň a režisér Filip Renč tak spolu s textařem a překladatelem Adamem Novákem objasnili svůj záměr, jak pohádku hudebně doprovodit. “Původní hudba Karla Svobody by na náš projekt nevystačila, proto jsme doplnili dalších šest písní, takže vlastně půjde o muzikál,” vysvětlil Renč.

Připravovaná pohádková show má zcela jedinečné herecké obsazení a před zahájením zkoušky byla patrná velmi srdečná atmosféra mezi do jednotlivých rolí i alternací obsazenými herečkami a herci. Karel Heřmánek st., který ztvární roli Vincka, při setkání s Pavlem Trávníčkem zavtipkoval: “Ty vypadáš tak dobře, že bys klidně mohl hrát ještě toho prince.” Pavel Trávníček je však spokojen s rolí krále, neboť tuhle roli si zahrál již v německé jevištní verzi této pohádky.

Se svou rolí zlé macechy je spokojená i Veronika Žilková.

  “Strašně moc se těším. Macecha je sen každé herečky v mém věku. Popelek a princezen si každý užije dost, ale zlo je vždy přitažlivější. Bude to ale milé zlo, jenom aby děti viděly, jaké je to, když je někdo protivný a nebyly pak protivné,” míní ŽIlková.

Natěšený je i Milan Šteindler, který zdědil roli po herci Janu Libíčkovi. “Získal jsem roli preceptora, a když se mi ji podaří předobrazit tak, jak to hrál pan Libíček, tak bych byl rád,” říká Šteindler.

FOTO: JAROSLAV HAUER

Podobné příspěvky

Muzikál Šakalí léta vtrhne z filmu na jeviště, ovládne Divadlo na Fidlovačce

Afri

Dubnové premiéry v Divadle MANA

Afri

Ondřej Havelka natočil první celovečerní film. Co prozradil o Hastrmanovi?

Jaroslav Hauer