Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Tanec

Czech Cabaret Show – největší kabaretní show u nás

Elegance a svůdnost pařížských kabaretů, kouzlo a barevnost cirkusového umění s nádechem starých muzikálů v moderním kabátě – to čeká již od konce září diváky divadla Hybernia. Novodobé české varieté již dnes zkouší, aby předvedlo show s pestrými kostýmy, neuvěřitelnou akrobacií, nejslavnějšími čísly z amerických muzikálů, špičkovými zahraničními performery a šedesáti umělci nad jejichž výkony se tají dech. Premiéra Czech Cabaret Show se koná 21. září 2023. Následovat budou pravidelná představení dvakrát do měsíce, vždy ve čtvrtek.

Paříž má svůj Moulin Rouge, Amerika Cirque du Soleil a Praha nyní má Czech Cabaret Show.

Czech Cabaret Show nabídne více než dvouhodinové představení, které nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Ojedinělým způsobem v sobě kombinuje prvky kabaretu, divadla, burlesky, vaudevillu a novodobého cirkusu, které nadchnou publikum jakéhokoli věku a zaměření. Po téměř třiceti letech se do České republiky vrací varieté, které tu mělo vždy tradici. Ať už divák touží po bohémské atmosféře kabaretu, po svůdnosti a eleganci hollywoodských hereček, chce zažít broadwayský muzikál nebo se bát při velkolepých číslech akrobatů létajících nad hlavami publika, všechno zde najde a já bych si přála, aby se tento večer pro něj stal životním zážitkem. Vše je připraveno tak, aby si Czech Cabaret Show na velkém jevišti držela úroveň té největší a nejzábavnější show v České republice,“ říká Nikol Prokešová, zakladatelka Czech Cabaret Show, činoherní herečka, zpěvačka a režisérka.

cabaret

Během představení uvidí diváci nejslavnější čísla z amerických muzikálů, kouzelné cirkusové umělce, přední zpěvačky a zpěváky, krásné tanečnice oděné v třpytivých kostýmech a záplavě peří, ohnivou show, vzdušnou a pozemní akrobacii i další překvapivá vystoupení. Chybět nebudou překrásné kostýmy, nadměrné rekvizity a netradiční využití prostoru prostřednictvím neotřelých jevištních efektů. „Ta show je naprosto neuvěřitelná, tohle jsme prostě pro diváky Hybernie museli získat. Umělci patří mezi světovou špičku. Těším se na všechna představení,“ zve Eva Homindová, ředitelka Divadla Hybernia.

cabaret

Historie kabaretu

Žánry kabaretu a varieté slavily svůj největší rozkvět za doby Československé republiky i po 2. světové válce. Diváci mohli spatřit celou škálu umělců, komediantů a tanečnic na slavných a velkých scénách i v malých undergroundových prostorech. Bavili svým umem diváky, toužící po kouzlech nočního života. S příchodem komunismu podobných podniků ubývalo, až do osmdesátých let přežily jen pouhé střípky. Historie novodobého českého varieté se špičkovými umělci se začala psát před čtyřmi lety, kdy vznikla právě Czech Cabaret Show.

Nikol Prokešová během své kariéry procestovala kus světa, aby mohla sbírat inspiraci pro vlastní projekt, který se začal pomaličku formovat v její fantazii. V New Yorku ji okouzlila Broadway a dílo legendárního režiséra Boba Fosse, neskuteční umělci zcela oddaní umění i americká velkolepá produkce. Zamilovala si jak tradiční, tak i moderní cirkus v podání Cirque du Soleil, a zatoužila, aby mohla vrcholná akrobatická čísla přenést z cirkusového šapitó i na prkna divadel. A co by mohlo všechny tyto vášně spojovat lépe, než žánr kabaretu a varieté.

Nikol tedy začala pracovat na své srdcovém projektu. Postupně zvolila hudbu a předlohy jednotlivých čísel, vytvořila jevištní vizuály, náčrty kostýmů a rekvizit, poskládala předběžný scénář celého představení a už “jen” stačilo najít si tým, který jí pomůže s realizací.  Našla se však ještě jedna dáma, která, co se týče energie si s Nikol příliš nezadá, a která ji byla odhodlána stůj co stůj podpořit nejen finančně, ale také technicky a hlavně lidsky. Šárka Šedivá se nakonec stala producentkou Czech Cabaret Show. Základem celé show měla být perfektní jazzdancová čísla.

Výběr choreografa byl skutečně náročný, protože Nikol měla zcela přesnou představu o výsledku i jeho úrovni. Oslovila tedy svoji sestru Felicitu. Ať už během tvorby zapracoval jejich talent, nápady, lidské porozumění nebo kombinace všeho, výsledek je neuvěřitelný a Felicita byla tou jedinou a pravou volbou. Co by však byla celá show bez účinkujících? Z více než 800 zájemců vybrala tým padesáti osobností, od zpěvaček a zpěváků, tanečnic a tanečníků přes mimy, herce až po přední evropské akrobaty. Show zahájila po roce příprav svou sezónu premiérou 16. prosince 2019 v prostorách vinohradského divadla ROYAL. V těchto místech byl původně biograf byl založený Emanuelem Maceškou roku 1929 jako největší a nejmodernější kino v Praze. V únoru 2014 se rodina Maceškova dohodla na pronájmu biografu Francouzi Jean-Christophe Gramontovi. Cabaret za téměř 4 roky dospěl k dokonalosti, stávající prostor už nestačí, a tak se stěhuje do Divadla Hybernia.  „Cabaret Show je mé třetí dítě a jsem neskutečně hrdá na výsledek naší práce i celý tým,“ dodává Nikol Prokešová. Více na www.hybernia.eu a www.czechcabaret

Jaromír Hampl                Foto: Jaromír Hampl

Podobné příspěvky

Den Evropy 2016 na Střeleckém ostrově podpoří Gipsy.cz či zpěvačka Lenny

Šebík

Nakladatelství PROSTOR uvádí rozhovory Aleše Palána o naději NEVIDÍM ANI TMU a příběh válečného zločince KRYSÍ STEZKA

Afri

IL Divo již v pondělí v O2 Areně

Afri