Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

Dechberoucí show Pravý Louskáček na ledě uchvátí celou rodinu

Louskáček

V únoru se chystá ta nejkrásnější podívaná pro celou rodinu zatančená na ledě. Pravý Louskáček na ledě je moderní četba klasického pohádkového příběhu Ernsta Theodora Hoffmanna. V překrásných kostýmech, za doprovodu okouzlující hudby a multimediální show převypráví pro dospělé i děti příběh o zázracích mistři světa v krasobruslení. O zpěv se postarají profesionální zpěváci Tomáš Savka a Gabriela Urbánková. Rozhodně je nač se těšit. 

Pravý Louskáček – pohádkový muzikál na ledě můžete navštívit 3. února v Ostravě, 10. února v Brně, 11. února v Českých Budějovicích a 17. února v Chomutově. 

Čeká vás 120 minut dechberoucího baletu na ledě, akční krasobruslařské, akrobatické a taneční show v podání cirkusových umělců, herců a zpěváků. Louskáček – pohádkový muzikál na ledě je fascinující a tajemný příběh, který si zachovává motivy slavné klasické adaptace. Od prvních okamžiků se ponoříte do atmosféry magie, kouzel a zázraků. Po zhlédnutí legendární pohádky v zázraky uvěříte. 

Do představení jsou zapojeni profesionální sportovci i sólisté světových lední show. Hlavní postavy Louskáčka a Marie ztvární Jáchym Novák a Andrea Pšurná. 

„Za největší úspěchy v naší kariéře považujeme třetí místo na Mistrovství České republiky v roce 2022. Zároveň také dvanácté místo na juniorské Grand Prix v letošní sezóně a třetí místo na Budapešť Trophy. Oproti minulé sezoně jsme se zvládli posunout v bodovém skóre bezmála o dvacet pět bodů. Dalším velkým milníkem v naší kariéře, kterého se nám právě v letošní sezóně povedlo dosáhnout, je nominace na mládežnické olympijské hry v Korei v roce 2024. Zároveň také budeme v této sezóně bojovat o nominaci na juniorské mistrovství světa v Taipei,“ říká hrdě Jáchym Novák. 

O choreografii se postaral trenér krasobruslení, několikanásobný mistr ČR v tancích na ledě Matěj Novák. Ten se také účastnil evropského i světového šampionátu a několikanásobný medailista v juniorské prestižní Grand-Prix, zúčastnil se také nejvyšší seniorské soutěže Grand-Prix v Japonsku a dalších zemích. 

Společně s ním se na úžasné podívané podílela i Natalia Orlová ze Sportovní školy krasobruslení. 

Představení je hudebním přepracováním klasické pohádky skladatele Petra Iljiče Čajkovského, ale i zcela nových instrumentálních skladeb a autorských písní. O libé zvuky se postarají zpěváci Tomáš Savka, držitel Ceny Thálie z roku 2014 za roli Che v muzikálu Evita, sólista prestižního hudebního tělesa Hudba hradní stráže a Policie České republiky. Po jeho boku stane neméně úspěšná zpěvačka Gabriela Urbánková. 

O pohádkové kostýmy se postaral Roman Šolc, který je v současné době jeden z nejvyhledávanějších kostýmních divadelních výtvarníků. Skvěle využívá svou osobní znalost problematiky tanečních kostýmů, obléká baletní inscenace většiny českých divadel, přestože těžiště jeho práce je v současnosti v oblasti muzikálových produkcí.

Doménou Romana Šolce jsou historické kostýmy, u kterých vychází z důkladné znalosti dobové módy, výtvarného umění, střihu, užitých materiálů, struktury oděvu, kostýmních doplňků. 

Pravý Louskáček je neuvěřitelná podívaná pro celou rodinu. Spojuje tradice klasického divadla a současné trendy světového zábavního průmyslu.

Eva Polívková

Podobné příspěvky

Michal David složí hit pro kapelu Two Weeks In Nashville

Šebík

Únorové divadelní tipy z Violy

Šebík

U Arga vychází sbírka Lennonových textů Nanebepění .

Redakce